«Берегти пам’ять про відомих земляків – наш обов’язок», – Вадим Підберезняк

«Берегти пам’ять про відомих земляків – наш обов’язок», – Вадим Підберезняк

21 грудня у Первомайському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Відомі невідомі жінки Первомайщини», ініційована та підготовлена громадською організацією «Жіночий центр «Ольвія».

В експозиції – портрети жінок 18-19 сторіччя та наших сучасниць, які свого часу зробили значний внесок у розвиток малої Батьківщини, або ж завоювали всесвітнє визнання своєю громадською діяльністю, роботою, творчістю.

Серед них  учениця відомого офтальмолога Володимира Філатова – Бебюш Юфудівна Капон, ім’ям якої нині названо вулицю у м. Первомайську, княгиня Марія Олександрівна Святополк-Мирська,  Асія Гранатурова – актриса, майстриня, фотомодель, яка протягом тривалого часу працювала у Франції та зробила значний внесок у французьку культуру,  всесвітньо відома акторка Єфросинія Зарницька,  письменниці Валерія Джулай та Галина Пелченко. Катерина  Непомяща, яка 1893 року створила народну бібліотеку та півстоліття була її директоркою і наша сучасниця, настоятелька Пелагіївського монастиря, ігуменя Серафима.

Організатори виставки запросили на її відкриття народного депутата України Вадима Підберезняка. Він протягом тривалого часу співпрацює з Первомайським краєзнавчим музеєм; допомагає ув організації виставок, надає всебічну підтримку. Тож з радістю відгукнувся на запрошення.

«Берегти пам’ять про відомих земляків – наш обов’язок. Тим більше, якщо мова йде про чарівних, талановитих, самодостатніх жінок. Вони стали відомими та успішними завдяки своєму таланту та копіткій самовідданій праці і своїми здобутками прославили  малу Батьківщину – Первомайщину. Тож пам’ятаймо про них, пишаймося ними, навчаймось у них», – зазначив Вадим Підберезняк.