Ігор Бриченко про виконання програми «Питна вода» на Снігурівщині

Ігор Бриченко про виконання програми «Питна вода» на Снігурівщині

В інтерв’ю Миколаївському регіональному відділенню Асоціації міст України народний депутат Ігор Бриченко розповів про те, як виконується загальнодержавна та обласна програма «Питна вода» на Снігурівщині. Він на прикладі Широківської об’єднаної територіальної громади продемонстрував більшу ефективність вирішення питання якісного водопостачання у зрівнянні з необ’єднаними сільськими радами.

Закон України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питана вода України» на 2011 – 2020 роки» був прийнятий ще за президентства Віктора Ющенка. В ньому йдеться, що під час розроблення та затвердження проектів місцевих бюджетів треба передбачати у них необхідні кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості.

Фінансування  програми здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів та за рахунок місцевих коштів. Розпорядником коштів у сільській місцевості є головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування.

Програма «Питна вода Миколаївщини» була затверджена рішенням обласної ради від 28 березня 2008 року. Про хід її виконання в Снігурівському районі Миколаївщини розповів народний депутат України Ігор Бриченко. Він повідомив, що на Снігурівщину під її реалізацію в 2018 році було заведено близько 10 млн. грн. Разом з тим, Ігор Бриченко повідомив, що не зважаючи на потребу в чистій воді не всі сільські ради освоюють ці кошти.

«Ці кошти зайшли. Це очисні споруди. Це – супер, тому що в нас проблема з питною водою. Ми завели програму. Уряд її підтримав і зараз мешканці сіл отримують якісну воду, ‒ сказав Ігор Бриченко, ‒ Є проблеми і тут. Тому, що установки не всі становленні. Вже більше до року кошти лежать, а вони не можуть їх становить».

Народний депутат навів позитивний приклад Широківської ОТГ, в якій вже працює 3 установки в 3 селах. Він пояснив, що завдяки об’єднанню мешканці цих сіл отримали не тільки більше фінансових можливостей, а ще й збільшують свою участь у прийнятті рішень щодо вирішення нагальних місцевих питань.

«Це на місці голова, на місці ‒ депутати, на місці громада. Вот, вона за себе переживає. Вони хочуть пити якісну воду?! Будь ласка! Вони тріпають нерви голові, звісно, може він там і не встигає, але вони його на це діло підштовхують. Деякі сільські голови трошки не допрацьовують. Я не розумію чому, але сподіваюся, що до кінця року вони ці установки встановлять», ‒ порівняв ситуацію у різних сільських радах Ігор Бриченко.

Також, Ігор Бриченко повідомив, що депутатами Верховної Ради було підставлено плече Широківській громаді та виділено близько 2 млн. грн. на об’єднання. Окрім установок водоочищення на ці кошти були придбані для шкіл громади тири та меблі для класів. Для комунального господарства громади придбано сучасний екскаватор, який буде укомплектований різною технікою для очистки, косіння бур’янів та інших видів діяльності по благоустрою.

Народний депутат підкреслив, що використання цих коштів обговорювалося в громаді: «Все вирішувала громада. Депутати сіли і кажуть: Ігор Вітальович, а можна вот так? Хлопці, ви бачите, вам потрібно. Все! Значить ми будемо косити амброзію, вивозити сміття у людей. Щоб люди, мешканці дійсно відчули турботу».

На переконання Ігоря Бриченка результат, який демонструє Широківська ОТГ показує, що ті громади, які беруть на себе відповідальність отримують від Уряду все більшу і більшу підтримку.

«Уряд над цим дійсно попрацював. Він бачить, що низи треба підтримати, що за них всі забули. Таким шляхом громада відчує турботу. Можливо, здається що це мало на сьогодні, але я сподіваюся, що з кожним роком буде все більше і більше. І громада буде працювати на себе», ‒ переконаний Ігор Бриченко.

Олександр Дудюк, консультант з комунікації Миколаївського РВ АМУ