“Закон про українську мову – один з найголовніших законів”, – Тарас Кремінь (ВІДЕО)

“Закон про українську мову – один з найголовніших законів”, – Тарас Кремінь (ВІДЕО)

Закон України про державну підтримку української мови 5670-д – це один з найголовніших законів у парламенті VIII скликання. Таку думку висловив в інтерв’ю Миколаївському регіональному відділенню Асоціації міст України народний депутат Тарас Кремінь.

«Захист державної мови – це один з найголовніших пріоритетів, який стоїть на рівні на захисту української церкви, підтримки збройних сил України, освітніх реформ і таке інше, – зазначив Тарас Кремінь, – Тому, я вважаю, що парламентські події, які дозволили нам консолідувати більшість народних депутатів  і підтримати у першому читанні цей надзвичайно важливий законопроект – це великий успіх демократії, це великий успіх коаліційної більшості у Верховній Раді України і це велика перспектива, яка дає можливість Україні дати відповідь: наскільки ми спроможні реалізувати право і виконати основний закон – Конституцію».

Що стосується основних новел, то голова підкомітету питань освіти та науки Верховної Ради України пояснив, що цим законом можна підсилити близько 70 вже діючих законів, до яких відноситься закон України про освіту, про телебачення і радіомовлення, про охорону здоров’я тощо.

Тарас Кремінь вбачає, що законом про мову будуть підсилені надзвичайно важливі інституції, які будуть працювати на те, аби допомагати розвивати державну мову в Україні, в тому числі із впровадженням посади уповноваженого Верховної Ради з питань мовної політики. До того ж, прийняття закону надасть інвестиції в розвиток самої української мови. Йдеться про створення органів та установ, які будуть допомагати займатися підготовкою нових словників, виданням нових інформаційних матеріалів, проведенням безкоштовних курсів вивчення української мови.

«І що головніше – це величезна відповідь Україні, яка за стільки років української незалежності так і не мала, повірте, так і не мала закону про державну підтримку української мови, а іншими словами – закону про мову», – підкреслив Тарас Кремінь.

Олександр Дудюк, консультант з комунікації Миколаївського РВ АМУ