“Децентралізація йде на користь розвитку освіти”, – Тарас Кремінь (ВІДЕО)

“Децентралізація йде на користь розвитку освіти”, – Тарас Кремінь (ВІДЕО)

Про це в інтерв’ю Миколаївському регіональному відділенню Асоціації міст України заявив Тарас Кремінь, народний депутат України та голова підкомітету з питань освіти та науки Верховної Ради України, перебуваючи на святі педагогічного працівника Широківської ОТГ Снігурівського району Миколаївщини.

«Напередодні прийняття бюджету 2019 року можу з упевненістю сказати: децентралізаційні процеси пішли на користь розвитку об’єднаних територіальних громад. Те, що на наступний рік заплановано понад 240 мільярдів гривень на освіту – це на 15% більше ніж цього річ. Це – по-перше. По-друге, це ‒ проект збільшення заробітних плат педагогічних працівників в середньому 17% і ми будемо відстоювати цю норму. По-третє, це ‒ збільшення фінансування закладів загальної середньої освіти, вищої освіти, закладі профтех освіти за рахунок впровадження нових проектів і програм, ‒ сказав народний депутат України Тарас Кремінь, ‒ Тому, я щиро сподіваюся, що ми стоїмо на вірному шляху і 2019 рік не стане роком катаклізмів, пов’язаних, начебто, із проведенням виборів. Він стане черговим підтвердженням, що Україна ефективно, якісно і досить динамічно наближається до європейських стандартів, відповідає усім вимогам цивілізованого світу і, найголовніше, консолідує українське суспільство для нашої спільної перемоги».

Тарас Кремінь, навів приклад Широківської об’єднаної територіальної громади, як позитивного впливу децентралізаційних процесів на освіту. На його думку, Широківську ОТГ можна назвати найбільш ефективною, розвиненою і найякіснішою громадою, у цьому сенсі. Народний депутат зазначив, що темпи зростання бюджетних надходжень до Широківської ОТГ, тільки за останні дев’ять місяців цього року, збільшилися понад у 4 рази.

За словами голови підкомітету з питань освіти та науки Верховної Ради Тараса Креміня в Широківській ОТГ одними з перших в Миколаївській області підготувалися і ефективно впровадили готовність до Нової Української школи.

«Це і придбання парт, це придбання матеріально-технічного обладнання, це мультимедіа, це якісний набір учнів до першої школи. Це професійна якісна перепідготовка вчителів початкової школи, заступників директорів з виховної роботи», ‒ підбив підсумок Тарас Кремінь.

Олександр Дудюк,
консультант з комунікації Миколаївського РВ АМУ