Миколаївські освітяни зустрілись з усесвітньо відомим фінським педагогом Арі Покка

Миколаївські освітяни зустрілись з усесвітньо відомим фінським педагогом Арі Покка

Лектор, вчитель, директор школи, автор книги «Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи», президент Міжнародної асоціації шкільних директорів  Арі Покка відвідав Миколаїв на запрошення народного депутата України Тараса Креміня. Фінський педагог-новатор зустрівся з освітянами Миколаївщини  поділився з ними власним досвідом, розповів про роль освітніх кадрів і керівників навчальних закладів, представив сильні сторони шкільного управління, акцентував увагу на співпраці між керівниками та директорами різних закладів освіти та презентував свою книгу «Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи».

“Я вже вшосте в Україні, але вперше у Миколаєві і щиро вдячний Тарасу Креміню за запрошення. За надану можливість ще раз поспілкуватись з українськими вчителями, поділитись своїми напрацюваннями, які, сподіваюсь, стануть у нагоді освітянам України на шляху реформування сфери освіти у вашій державі”, – зазначив фінський педагог.

На зустріч з Арі Покка у Миколаївську науково-педагогічну бібліотеку завітали директори та вчителі шкіл області, фахівці інституту післядипломної педагогічної освіти, журналісти.

“Я радий такому кворуму. Освітяни, без жодних сумнівів, зможуть почути та перейняти багато для себе цікавого і корисного, а завдяки засобам масової інформації широкий загал миколаївців знатиме, що реформа освіти в Україні це не пафосні розмови, а практична всебічна робота, спрямована на створення нової української школи. І тут у нагоді має стати і міжнародний педагогічний досвід. У тому числі й фінський. Він безумовно збагатить цікавими ідеями, альтернативними методиками, інакшим поглядом на освіту в цілому, допоможе окреслити кожному дорогу до власної професійної майстерності. Фінляндія має безліч шкіл, які є спільнотами, що постійно навчаються і яким вдалося залучити школярів, батьків і місцевий загал до шкільної роботи, а це основа і української реформи. Нової української школи”, – наголосив Тарас Кремінь.