«Прагнення України до вступу у НАТО – це гарантія безпеки нашої держави», – Вадим Підберезняк (ВІДЕО)

«Прагнення України до вступу у НАТО – це гарантія безпеки нашої держави», – Вадим Підберезняк (ВІДЕО)

Народний депутат України Вадим Підберезняк відвідав сьогодні ранковий ефір каналу «112», щоби обговорити питання безпеки держави, проблем та здобутків децентралізації, підвищення цін на газ, допомоги постраждалим унаслідок екологічної катастрофи в Арм’янську і не тільки.

Спершу йшлося про закріплення у Конституції євроінтеграційних прагнень України та вступу до НАТО. На думку народного обранця, це необхідні кроки і вони нині на часі: «Ми давно задекларували прагнення до Євроінтеграції, тож закріплення цього прагнення у Конституції – виконання цієї обіцянки і підтвердження незмінності наших намірів. Безумовно, прийняття такого рішення може спонукати Росію до ескалації конфлікту на Сході України і не тільки. Але чи має нас хвилювати думка Росії? Аж ніяк. Будапештський меморандум не зміг гарантувати безпеку України. Більше того, саме Росія, яка була одним з підписантів цього документу і зобов’язувалась забезпечувати недоторканість наших кордонів цинічно анексувала український Крим і збройно вторглась на Донбас. Україна захищається і шукає нові шляхи забезпечення своєї безпеки. Один з таких шляхів – вступ до НАТО. І саме Росія своїми загарбницькими діями лише прискорила прийняття Україною такого рішення. Повторюсь, мова не йде про якесь ефемерне розширення кордонів НАТО, мова йде про захист нашої держави».

 

Далі Вадим Підберезняк прокоментував «ефективність» так званих мінських угод: «Мінські угоди дали певний результат лише у процесі обміну полоненими, а умовно «найспокійніше літо на Східному фронті» це не результат мінських угод, а заслуга наших Збройних Сил і доказ того, що ми навчились воювати»

 

Не обійшов народний депутат увагою і реакцію міжнародної спільноти на війну в Україні. На його думку, світове співтовариство ще до кінця не усвідомлює небезпеку дій Росії: «Міжнародне співтовариство і наші  партнери безумовно допомагають Україні, запроваджуючи проти агресора досить жорсткі санкції, але вони могли би бути ще жорсткішими. Втім, потрібно розуміти, що у наших західних партнерів зберігаються свої взаємовідносини з Росією, економічні інтереси тощо. Тож і санкційний список не критичний для Росії. Але, в свою чергу, країни Європи, Сполучені Штати Америки також повинні розуміти, що не Україна є метою агресії. Мета агресії Росії – увесь світ. Ми це бачимо. Україна стала плацдармом цієї агресії і саме Україна нині захищає Європейські кордони. Провідні країни світу прекрасно знають, що ні про яку громадянську війну в Україні мова не йде. Є факт нападу однієї країни на іншу. І тому ми повинні нині зробити все можливе, щоби світова спільнота заговорила про цей факт вголос, публічно. А не кулуарно»

 

«Зависле у повітрі» питання введення на Схід України миротворчого контингенту Вадим Підберезняк також прокоментував доволі жорстко: «Якщо міжнародна спільнота та міжнародні організації не приймуть позитивного рішення про введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту, з виключенням з нього представників країни-агресора, то мова йтиме про ефективність і навіть легітимність міжнародних інституцій. Які відповідають за процеси відновлення миру на тих територіях де йде війна»

 

Вадим Підберезняк вважає, що Україна повинна зробити усе можливе, щоби допомогти своїм громадянам, які постраждали від екологічної катастрофи на заводі «Кримський титан», але нині вкрай нагальним є ще питання визначення масштабів екологічного лиха: «Ми повинні надати всебічну допомогу дітям з постраждалого від екологічної катастрофи Арм’янська та людям, які готові її прийняти. Я знаю, що моя рідна Миколаївщина і дуже близька мені Херсонщина готові це зробити. Ну й звісно, потрібно робити усе можливе, щоби усунути екологічну проблему»

 

Що ж стосується підвищення ціни на газ, то, на думку народного депутата, вона буде, але з огляду на складність питання Україна повинна більш раціонально використовувати свої запаси природного газу та зробити інвентаризацію родовищ і визначити у кого у власності вони перебувають:«Ціна на газ, скоріш за все, буде підвищена. Можливо не настільки, як хоче МВФ, але все ж таки. В той же час Україна дуже мало працює у напрямку використання власного газ а люди не чують достатньо аргументованих пояснень регулярним підвищенням цін на газ»