Необхідно задіяти усі можливі важелі: політичні, юридичні, громадські, щоби визволити ув’язнених окупантами наших громадян», – Тарас Кремінь

Необхідно задіяти усі можливі важелі: політичні, юридичні, громадські, щоби визволити ув’язнених окупантами наших громадян», – Тарас Кремінь

Акція одноденного голодування на підтримку Олега Сенцова, ініційована Українським конгресовим комітетом Америки, набула широкої підтримки  в Україні. Миколаївщина також не залишилась осторонь цієї ініціативи. До участі в акції долучились чимало наших земляків, серед яких відомі особистості. Одноденним голодуванням підтримав ув’язненого режисера Олекса Різників – політичний в’язень радянського режиму, український поет, письменник, мовознавець, просвітянин. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції, яка відбулась в проводі крайової організації Народного Руху України.

«Я, як ніхто, розумію Олега Сенцова. Бо голодування для політичних в’язнів завше було чи не єдиною можливістю висловити свій протест, привернути увагу. Я сам проходив через це випробування. Але Олег Сенцов прийняв дуже серйозне рішення – голодувати до останнього. А з огляду на складність ситуації ми повинні усвідомлювати, що можемо його втратити. Тож маємо робити усе можливе, щоби цього не сталось. І дуже хочеться вірити, що наша сьогоднішня акція також сприятиме  визволенню його та інших українців, які нині заґратовані у російських тюрмах», – наголосив Олекса Різників.

Його думку поділяють і народні депутати-«фронтовики» Миколаївщини. Ситуацію прокоментував Тарас Кремінь.

«Необхідно задіяти усі можливі важелі: політичні, юридичні, громадські, щоби визволити ув’язнених окупантами наших громадян. Ми бачимо, яку серйозну роботу нині проводить  омбудсмен Людмила Денисова. На зустрічі з Президентом України вона зазначила, що робить усе можливе, щоби відвідати ув’язнених українців, хоча й натикається на спротив російської влади.  Президент запевнив її, що всебічно сприятиме цьому процесу і певні позитивні зрушення вже є.  А це означає, що омбудсмен зможе особисто  перевірити умови тримання наших громадян, забезпечення їх юридичною та медичною допомогою. А також дотримання Росією свого законодавства при ув’язненні українців та виконання нею ратифікованих міжнародних конвенцій, що регулюють права обмежених у свободі. Стосовно масових громадських акцій, у тому числі й міжнародних, яскравим прикладом яких є сьогоднішнє одноденне голодування, то вони також вкрай необхідні, щоби привернути увагу світової спільноти та посилити тиск на РФ», – зазначив народний депутат.