Вулиці Юрія Крючкова – бути!

Вулиці Юрія Крючкова – бути!

Сьогодні виповнилося б 90 років Юрію Семеновичу Крючкову – видатному миколаївському вченому, краєзнавцю, письменнику, доктору технічних наук, професору, почесному громадянину Миколаєва, інтелектуалу найвищої проби, наставнику.
Ми познайомилися з ним 2004 року: тоді він, овіяний славою учений, автор енциклопедії «Миколаївці», став рецензентом мого історико-краєзнавчого дослідження «Потік води живої», присвяченої 100-річчю централізованого водопостачання в Миколаєві. Крім підготовки деяких авторських ілюстрацій олівцем до розділу «Довоєнне водопостачання», професор Крючков, рецензуючи працю, дав чимало цінних порад щодо періодизації історії нашого міста.
Зустрічі на конференціях, на презентації інтернет-проекту «Миколаївський Базар», спілкування за чаєм на тему його прозових книг, робота з архівами та, востаннє, – 5 червня 2015 року на дні народження Юрія Семеновича, – назавжди в пам’яті. Тоді ми з депутатом обласної ради та екс-віце-мером Т.І.Бугаєнко вітали легендарного випускника і професора НКІ – НУК імені Макарова, дослідника суднобудування, батька кароніміки, великого патріота міста. Ми тоді говорили про помічену в руйнуванні старовинної архітектури кризу, знищення пам’яток культури, хаотичне перепланування об’єктів і площ, занепад краєзнавчої науки, важливість посади архітектора (художника) старого міста, доцільність відновлення історичних будівель, пам`ятників, топоніміки. До речі, відновлення історичних назв вулиць ми почали робити завдяки декомунізації, але робота триває.
До речі, його дитинство пройшло у старовинному миколаївському дворику за адресою: вул. Спаська, 26, де колись була приватна школа. Зараз там прокуратура Миколаївської області.

Сьогодні надіслав звернення на ім’я Миколаївського міського голови Александр Сенкевич щодо присвоєння одній із вулиць міста імені Юрія Крючкова – почесного громадянина Миколаєва, ученого, громадського діяча.

Завжди пам’ятатиму Вас, Юрію Семеновичу…

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”