“Вирішити проблему – це добре, але краще її попередити”, – Тарас Кремінь

“Вирішити проблему – це добре, але краще її попередити”, – Тарас Кремінь

Підозріле отруєння миколаївських школярів, яке поки що обійшлося провадженням за статтею «хуліганство», – один із факторів гуманітарної кризи в місті, водночас – важливості невідкладних змін у системі управління освітою та її належного фінансування. Як добре, коли проблеми вирішуються, ще краще – попереджати їх: системно, якісно, професійно.

Звісно, на цьому фоні забулися стонадцять інших «хуліганських» проблем 2018-го: рекомендовані до закриття десятки міських шкіл із порушеннями правил протипожежної безпеки, перевантажені та «мильні», як у мкр Північний, садочки та школи-довгобуди, «потьомкінська інклюзія» і директори-довгожителі, проблемне харчування і неготовність до НУШ, борги по доплаті за престижність праці та оплакувана багатьма ліквідована Морехідка, інтернати-мільйонники та знищені вчительські гуртожитки.

Прикро, але тут згадується і нещодавній сесійний перерозподіл коштів з освітніх і медичних проектів на відновлення аварійного колектора. Суть не в останньому, а в тому, що освіта і медицина, як і комуналка, традиційно стали заручниками свідомого безгрошів’я та хронічного каналізаційного колапсу, про який б’є набатом професійний колектив МКП «Миколаївводоканал» останні десятиліття.

Безсумнівно, другим за останні півроку отруєнням школярів (спочатку – питне, нині – газове) перейдено Рубікон, який повинен стати точкою відліку: для нових рішень і конкретних дій для всіх – від профільної комісії міськради, управлінь і відомств до керівництва міста. Отруєння – це не жарти.

Вважаю, тут не обійтися і без позачергового «освітнього» засідання сесії міськради та обіцяних коштів, як це рекомендувалося розширеною колегією ОДА в контексті Року освіти та інклюзивного навчання, на підготовку до нового 2018-2019 н.р. А були ж і рішення колегії Депосвіти ОДА, приписи та рекомендації, депутатські звернення та скарги.

Бажаю нашим діткам швидкого одужання, а їх батькам – терпіння і наснаги.

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”