«Обласна адміністрація перетворює децентралізацію на політизований процес у власних інтересах», – Вадим Підберезняк

«Обласна адміністрація перетворює децентралізацію на політизований процес у власних інтересах», – Вадим Підберезняк

Миколаївська обласна адміністрація та Первомайська РДА перешкоджають відкритому децентралізаційному процесу у районі. Інтереси громад при створенні ОТГ не враховуються. Чиновники ігнорують численні звернення очільників та депутатів сільських рад,  сільчан і намагаються загнати села у вигідні лише для владних та політичних структур рамки.

Ці різкі заяви прозвучали сьогодні на акції протесту біля Первомайської райадміністрації. Організували мітинг громадські активісти та представники трьох сільських рад і дев’яти сіл Первомайського і Доманівського району, які виявили бажання створити спроможну громаду на базі Кам’яномостівської сільради, послуговуючись територіальними та економічними аргументами. Але обласна адміністрація вважає ці аргументи непереконливими і намагається «скроїти» територіальні громади на власний розсуд не дослухаючись думки людей, ігноруючи їхні звернення.

«Створення ОТГ на Доманівщині, на мою думку, не має позитивних перспектив», – зазначає голова Маринівської сільради Доманівського району Володимир Бройченко: «Нас вже соціально переорієнтували на Вознесенськ, до якого удвічі далі, аніж до Первомайська. А як же ж госпітальні округи, суди, поліція та навіть сфера послуг. Саме тому ми виявили бажання приєднатись до громади з Первомайського району. Нам це набагато вигідніше. Але позитивної відповіді не отримали».

Один з ініціаторів та організаторів акції протесту, голова ГО «Обласне об’єднання «Справедливість» Олександр Лабай додає: «Перспективна спроможна громада має налічувати не три, а мінімум 7-8 сільських рад. Як, наприклад, ОТГ, яка може бути створена на базі Кам’яномостівської сільради. Тут буде 12-15 тисяч населення, значні податки, у т.ч. і земельні, які йтимуть у бюджет ОТГ, робочі міста, відновлені школи, дитсадки, соцсфера тощо. Така громада матиме перспективу. І створення такої громади ми прагнемо. А обласна адміністрація всебічно цей процес гальмує. Ми вже втомились слухати обіцянки пана Кушніра. Саме тому сьогодні й протестуємо».

Організатори  протестного мітингу запросили на нього народного депутата України Вадима Підберезняка, який протягом тривалого часу намагається обстояти інтереси сільчан та допомогти їм у створенні такої ОТГ, якої вони прагнуть. Тобто, підтримати законне бажання людей творити своє майбутнє за власним бажанням, а не за вказівкою чиновників.

Втім, народний обранець на сьогодні також чує лише обіцянки та відмовки обласної влади і не бачить реального результату. І має власне пояснення цієї ситуації : «Чи потрібні країні реформи? Дивлячись на те як просувається децентралізація у Миколаївській області, можу впевнено сказати – завдяки зусиллям та пустим обіцянкам чиновників Миколаївської ОДА та деяких депутатів облради децентралізації тут не буде! Внаслідок обману людей тими, хто повинен просувати реформи та підтримувати президента, хто представляє тут президента, сьогодні зібрались представники громад з вимогою приєднання до Кам’яномостовськоі ОТГ, виборюючи своє законне право на створення самодостатньої громади. І це триває вже близько 2-х років! Але цьому є дуже просте пояснення. Чиновники та деякі депутати, напередодні виборів, прагнуть формувати не спроможні територіальні громади, а виборчі округи, щоби мати можливість всебічного впливу на виборців. Тож ми знову стаємо свідками того, як цинічні політичні амбіції провокують держслужбовців і народних обранців на відверте порушення закону і прав людей.  Децентралізація, зусиллями політиканів перетворюється на політизований процес у їхніх інтересах. А цього допустити не можна».