«Миколаївщина – південний форпост українських традицій»

«Миколаївщина – південний форпост українських традицій»

Тематичний «круглий стіл» щодо питання української мови, культури, національних традицій на теренах Миколаївщини, ініційований народними депутатами Тарасом Кремінем та Ігорем Бриченком, відбувся у науково- педагогічній бібліотеці м. Миколаєва. У обговоренні питань стосовно того, чого ж саме бояться «захисники» російської мови на Миколаївщині, які заходи проводяться на підтримку української мови, хто є каталізатором суперечок у мовному питанні тощо взяли участь представники бібліотечної сфери, студенти, представники громадських організацій, журналісти. Долучились до дискусії миколаївський письменник та художник, учасник АТО Геннадій Молчанов, голова крайової організації «Народного руху України» Юрій Діденко та директор науково-педагогічної бібліотеки Костянтин Картузов.

Даючи старт обговоренню народний депутат Ігор Бриченко зазначив: «У демократичній країні, якою ми бачимо і будуємо нині нашу Батьківщину, неможливо заборонити людині розмовляти тією мовою, якою вона бажає. Але ми повинні робити усе можливе, щоби берегти і плекати нашу рідну українську мову. Створювати такі умови, щоби громадяни України, які з різних причин говорять, приміром, російською прагнули і бажали вивчити українську. Відчути її неповторність, красу й мелодику. І не випадково ми сьогодні зустрічаємось саме у бібліотеці, адже у цьому храмі слова і прививається любов до мови – через книгу, через спілкування».

Дискусія, що точилась майже дві години, вдалась конструктивною та плідною. Учасники обговорення дійшли згоди у тому, що насильна «українізація» не завжди дає позитивний результат. Адже мовний шлях, це як дорога до храму – має торуватись через серце і душу. Але, з огляду на те, що в країні вже п’ятий рік палає війна, без певних радикальних дій та рішень також не обійтись. А те що питання «утисків» російської мови є абсолютно надуманим та «пропихується» і підтримується противниками української Незалежності та прихильниками «русского міра» – також факт. Тож висновок дискутантів однозначний – українська мова в українській державі має бути основою суспільного процесу. Тоді і Україна буде українською.

На завершення обговорення Ігор Бриченко подарував науково-педагогічні бібліотеці та трьом районним і шкільним бібліотекам комплекти книг з серії «Про Україну з гонором та гумором», а також твори Пантелеймона Куліша, Івана Франка, Валентина Кожевнікова, Миколи Шудрі, Олени Герасименко, Агнії Масідз, Юрія Липи, Миколи Климишина, Ростислава Чепака, Володимира Косика, Романа та Степана Шухевичів. Книги справжніх патріотів-націоналістів 19-го та 20-го століть і наших сучасників стануть гідним поповненням бібліотечних фондів. До цієї доброї справи долучився і Юрій Діденко, який передав бібліотеці десятитомник творів В’ячеслава Чорновола.