Історична освітня місія України в Бразилії, або як підкорити Латинську Америку.

Історична освітня місія України в Бразилії, або як підкорити Латинську Америку.

Найбільша освітня виставка в Латинській Америці #ExpoPós, яка відбулася минулого тижня в Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу, відкрила світові рівень підготовки та якість української системи вищої освіти на прикладі нашої поважної делегації з числа представників органів влади, дипкорпусу, 10 наших університетів, котрі репрезентували ексклюзивні умови для навчання за бакалаврськими та магістерськими програмами, перепідготовки та підвищення кваліфікації в контексті сприятливої цінової політики.

Україна повинна користуватися такими виставковими можливостями інтернаціоналізації освіти хоча б тому, що рівень зацікавленості іноземною освітою у світі зростає. За статистичними даними, в пошуках поліпшення якості навчального плану та якості знань останніми двома роками помітно збільшення числа бразильців, які хочуть здобути вищу освіту за кордоном (18%. За даними Business Market International (BMI), серед країн призначення найбільш популярними є, крім США, Канади, Німеччини, Франції, Великобританії, Португалії, Швеції, і Україна.

Що стосується напрямів підготовки, то бразильці прагнуть навчатися з адміністрування, інженерії, маркетингу, зв’язків з громадськістю, мистецтва і дизайну, готельно-ресторанного бізнесу, права, комп’ютерних наук, медицини. До речі, тільки за останній рік близько 20 бразильців обрали Україну та навчаються у я Дніпрі за медичними спеціальностями.

На виставці, в якій взяли участь понад 100 університетів з 50 країн світу, побувало не менше 10 000 відвідувачів, кожен 5 із яких отримав корисну інформацію про українську систему вищої освіти.

Мені, як і моїм колегам – Надзвичайному і Повноважному Послу України в Республіці Бразилія Р.Троненку, Консулу України в Сан-Пауло В.Григорашу, Почесному консулу України в Сан-Пауло Ж.Рибці, почесному Консулу Республіки Бразилія в Дніпрі  Олегу Василенко, директору Українського державного центру міжнародної освіти Олені Шаповаловій, голові Дніпропетровської обласної ради Глібу Пригунову, ректорам,  пощастило виступити перед бразильськими абітурієнтами з аргументами унікальності, фундаментальності та перспективності університетської освіти в Україні з її колосальним потенціалом.

Які завдання стоять перед нами, українськими парламентарями, зацікавленими в інтенсифікації інтернаціоналізації освіти?

1. Взаємодія з комітетом з питань закордонних справ, охорони здоров’я, бюджету щодо створення стратегії розвитку міжнародної освіти за пріоритетними напрямками та відповідне фінансування.
2. Тісна співпраця з українськими посольствами та університетами, готовими надавати освітні послуги іноземним студентам.
3. Активізація українських громад за кордоном у частині використання права навчання дітей в Україні за кошти державного бюджету.
4. Розширення переліку програм співпраці між НАН України та академічними установами світу.
5. Інноваційні проекти.
6. Мовні курси для молоді з діаспори.
7. Науково-методичний супровід діяльності українських громад.
8. Взаємодія бізнес-кіл наших країн, зацікавлених у замовленні освітніх послуг в Україні.
9. Прозора рекрутингова політика, он-лайн-вступ до ВНЗ, дистанційна профорієнтація.
10. Оновлення моделі фінансування міжнародної освіти.

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”.