Тарас Кремінь про реформу освіти в контексті децентралізації (відео)

Тарас Кремінь про реформу освіти в контексті децентралізації (відео)

Народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти та науки Тарас Кремінь взяв участь у Регіональній платформі Миколаївського обласного відділення Асоціації міст України, що проходила у місті Вознесенську. Під час діалогу з представниками органів місцевого самоврядування Миколаївської області та обговорення законодавчого регулювання цього процесу Тарас Кремінь розповів про хід реформи освіти в контексті децентралізації.

«Ініційовані міністром освіти і науки Лілією Гриневич, також нашим профільним комітетом реформа освіти – це не тільки закон про освіту, це не тільки децентралізація у сфері освіти, підтримана профільним міністерством, але це і величезні можливості для реалізації освітньої політики органами місцевого самоврядування, об’єднаними територіальними громадами», ‒ наголосив голова підкомітету з освіти та науки.

Він підкреслив, що величезною проблемою органів місцевого самоврядування є ефективне використання бюджетних коштів, правильність розподілу освітньої субвенції, в який спосіб за формульним принципом організувати розподіл коштів для дітей з особливими потребами, де ключовим моментом є принцип «гроші ходять за дитиною». Взагалі, багато проблем існує до підготовки наступного навчального року за програмою «Нової української школи», яка стартує у 1 вересня 2018 року.

«Ці, та багато інших питань – вони на порядку денному не тільки органів управління, але і місцевої влади. І дуже хотілося, щоб і батьківські комітети, і свідомі своєю відповідальністю посади депутати місцевих рад, були б максимально уважні до виконання своїх повноважень до тієї роботи, яка повинна змінити наше суспільство», ‒ підкреслив роль та відповідальність депутатів місцевих рад Тарас Кремінь.

Він навів вдалий приклад міста Вознесенська, де завдяки роботі місцевої влади є значні досягнення. Зокрема, є «Картка вознесенця», створені умови і пільги для навчання і харчування дітей, значно покращено матеріально-технічне забезпечення навчального процесу. Та висловив свій жаль з того, що є громади, де депутати виступають проти створення опорних закладів, придбання нової техніки, не бажають підвищувати рівень престижності праці.

Тарас Кремінь навів приклад міста Миколаєва, де склалася ситуація, коли вчителі вимушено пішли у відпустки, коли вчителям не доплачують за престижність, коли вчителів призначають на роботу не за професійним принципом, а за корупційними схемами. Нардеп підкреслив, що з цього приводу вже звертався до правоохоронних органів і буде це робити надалі.

Тарас Кремінь високо відзначив роль Регіональної платформи, яку проводить Асоціація міст України. На його думку, такі заходи по обговоренню питань розвитку місцевого самоврядування з містком між радянським типом свідомості керівників та проєвропейською сучасною свідомістю, яка забезпечить наше майбутнє.

«Якщо ми хочемо добра нашим дітям – треба працювати на це майбутнє, починаючи від сьогодні», ‒ підкреслив народний депутат України Тарас Кремінь.

 

Інформація Олександра Дудюка, консультанта з комунікацій Миколаївського регіонального відділення асоціації міст України