“Прибрати партійні списки з місцевих виборів та дати аграріям переробляти свою продукцію”, – Ігор Бриченко

“Прибрати партійні списки з місцевих виборів та дати аграріям переробляти свою продукцію”, – Ігор Бриченко

Таку думку висловив народний депутат України, член Комітету з агарної політики Ігор Бриченко під час Регіонального форму Миколаївського відділення Асоціації міст України.

«Поки ми на місцевому рівні не прибиремо політичну складову – ми при об’єднані громад роз’єднуємо народ. Партійні списки мають формувати парламент, а на місцевому рівні люди обирають управлінців комунального господарства. Тому, вибори в ОМС за партійною системою потрібно прибрати. Ми в парламенті про це постійно наголошуємо, ‒ сказав Ігор Бриченко, ‒ У вас одна політична сила – це мешканці громади».

Тоді, на думку народного депутата відбудеться формування відповідальності і у обраної влади, і у мешканців.

При обговоренні питання пошуку ресурсів розвитку місцевих громад Ігор Бриченко наголосив про необхідність встановлення такої системи, коли місцевому виробнику (передусім, аграрію – ред.) будуть повертати ПДВ, а ні експортеру-перекупщику. Тоді, кошти будуть залишатися в громаді і працювати на неї. Від тоді, аграрій буде продавати офіційно, розуміючи, що ці кошти йому повернуться. Це зруйнує всі корупційні схеми у цій галузі.

Також, Ігор Бриченко підкреслив, що це стане першим кроком у відновленні переробної промисловості на місцях.

«Я розумію експортера: купив – продав, а тут що робити?!, ‒ наголосив Ігор Бриченко, ‒ Ми вже з головою Широківської ОТГ Сергієм Пересуньком порахували. Якщо ми в цій маленькій громаді виведемо це все з тіні, то  в нас плюс буде як мінімум три мільйони гривень додатково у місцевий бюджет».

Він підкреслив, що таким чином в цілому по державі втрачаються сотні мільярдів гривень. Така ситуація, на його думку, влаштовує експортне лобі, яке прикривається інтересами аграріїв.

Тому, саме у розвитку місцевої переробної промисловості та законодавчій підтримці місцевих виробників Ігор Бриченко вбачає шлях подолання корупції, впливу олігархів та розбудові заможної держави з розвинутою системою органів місцевого самоврядування.