«Успішність та спроможність ОТГ залежить від доброї волі громадян», – Вадим Підберезняк

«Успішність та спроможність ОТГ залежить від доброї волі громадян», – Вадим Підберезняк

Народний депутат України Вадим Підберезняк відвідав смт Братське де взяв участь у черговій сесії районної ради. У місцевих депутатів було чимало питань до нардепа які, зокрема, стосувались медичної реформи і процесу децентралізації. Створення об’єднаних територіальних громад на Братщині, передусім Новомар’ївської, спричинило чимало суперечок, тож Вадим Підберезняк доклав чимало зусиль, щоби переконати людей у тому, що з процесом децентралізації зволікати не варто.

«Зрозумійте, якщо питання про об’єднання громад не буде вирішене сільчанами, то наприкінці року об’єднання здійснюватиметься «вольовим державним рішенням», яке, на жаль, може не задовольнити сподівання місцевих жителів – географічно, інфраструктурно тощо. Тож об’єднуйтесь у зусиллях. Аналізуйте варіанти і пропозиції й приймайте виважене рішення. Адже успішність та спроможність ОТГ залежить від доброї волі громадян, рішень прийнятих на місцях, а не нав’язаних «згори», – наголосив народний депутат.

Стосовно медичної реформи Вадим Підберезняк зазначив, що він особисто не голосував за неї, оскільки, по-перше, свого часу не отримав від очільниці профільного міністерства Уляни Супрун прийнятного тлумачення щодо того, яким чином «красиво написані на папері слова» втілюватимуться в життя, а, по-друге, чув багато нарікань на реформаторські започаткування від працівників медичної сфери. Але рішення прийняте і закріплене законодавчо. Тож його потрібно виконувати і робити усе можливе, щоби ці зрушення були позитивними. Та й потужне бюджетне фінансування районам втрачати не варто.

По завершенню сесії народний депутат відвідав місцевий «проблемний об’єкт», а саме – початкову школу, у я кій вже чотири місяці поспіль тривають ремонтні роботи. На превеликий жаль підрядник не лише порушив строки здачі об’єкту (навчальний заклад мав прийняти дітлахів саме 28 березня), а й припустився ряду грубих технологічних порушень під час проведення ремонтних робіт. Тож нині, красива, нібито, зовні споруда має купу проблем: протікає дах, реконструкцію якого підрядник чомусь не передбачив і це при тому, що у приміщенні мінялось планування, переносились несучі стіни, обсипається штукатурка та розкришуються забетоновані пороги (ці роботи проводились при жорсткому температурному «мінусі», а ввімкнути опалення будівельники чомусь «не здогадались») і цей список можна суттєво подовжувати. Більше того, підрядник зупинив роботи і вимагає перерахування остаточної суми коштів, хоча вже отримав передбачену законодавством передплату і для повного розрахунку мав здати повністю відремонтовану школу замовнику. Але гроші у нього скінчились, тож коли закінчиться цей ремонт прогнозувати важко. Втім, Вадим Підберезняк пообіцяв взяти ситуацію під особистий контроль та розібратись, яким чином перемогу у тендері отримав підрядник, який не має ресурсів для виконання замовлення. Пообіцяв нардеп перевірити і самого підрядника та влаштувати йому «солодке життя», якщо роботи не будуть продовжені, а всі недоліки не будуть усунуті. Звісно не бюджетним коштом.