«Миколаїв має приймати чемпіонати європейського рівня», – Ігор Жданов.

«Миколаїв має приймати чемпіонати європейського рівня», – Ігор Жданов.

Очільник Міністерства молоді та спорту України  Ігор Жданов побував з робочим візитом на Миколаївщині. Міністр відвідав Міжнародний турнір з боксу «Пам’яті 68-ми героїв-десантників» та оглянув основні спортивні об’єкти обласного центру, які потребують серйозної уваги й підтримки міністерського рівня. Спільно з міністром на цих об’єктах побували народні депутати Вадим Підберезняк, Тарас Кремінь та Ігор Бриченко.

Спершу Ігор Жданов ознайомився з процесом реконструкції центрального міського стадіону де поспілкувався з депутатом міської ради Сергієм Кантором. Висновок міністра категоричний – Миколаїв здатен і повинен приймати спортивні чемпіонати з легкої атлетики як мінімум європейського рівня і, знову ж таки, як мінімум, серед юніорів. Після завершення реконструкції і проходження сертифікації стадіон відповідатиме усім необхідним міжнародним нормам, як сучасний футбольно-легкоатлетичний спортивний об’єкт. Позитивні моменти – готовий проект і проведений тендер. З негативного – недостатність коштів, необхідних для завершення реконструкції. Тут, на думку міністра, варто розраховувати на кошти ДФРР, підтримку народних депутатів, які можуть сприяти виділенню державних субвенцій, та подання відповідного інвестиційного проекту до мінекономрозвитку, що дає можливість розраховувати на солідне фінансування. З свого боку Ігор Жданов пообіцяв всебічно сприяти у вирішенні цих питань.

Побував міністр і на проблемній спортивній базі «Спартак». Оглянувши напівзруйнований трамплін для фристайлу дійшов висновку – об’єкт потрібно відбудовувати з нуля. Більше того, можливо навіть підібравши для цього нову локацію, тому що води Бузького лиману поблизу спортивного об’єкту серйозно забруднені. Втім, можливий варіант побудови спеціального басейну біля підніжжя трампліну, з забезпеченням очищення та фільтрації води, але для цього потрібного готувати відповідний проект і віднаходити фінансування (як мінімум 20 мільйонів гривень, за підрахунками міської влади). В цілому ж, Ігор Жданов подякував тренерам та спортсменам, народним депутатам та депутатам міської ради за те, що зуміли вберегти базу «Спартак» від злочинної приватизації і пообіцяв зробити усе можливе, щоби і надалі берегти та розбудувати спортивну інфраструктуру для спортсменів-фрістайлістів.

Відвідав міністр також фехтувальну залу, яка була побудована нещодавно, але й досі належним чином  не введена в експлуатацію та  вже має купу проблем: незадовільний стан даху та каналізації, неробоча пожежна сигналізація (Ігор Жданов особисто зателефонував голові ДСНС України з проханням дати завдання місцевим «надзвичайникам» допомогти у вирішенні, принаймні, цього питання), невизначеність з правом власності на земельну ділянку тощо. Тож миколаївські чиновники від спорту отримали чітку вказівку  профільного міністра у місячний термін детально проаналізувати і максимально вирішити існуючі проблеми. А якщо місцевих можливостей буде для цього недостатньо, то Міністерство молоді й спорту активно підключиться до процесу.

Питань багато, але спільними зусиллями їх можна вирішити. Як зауважив народний депутат України Вадим Підберезняк: «Ми вже спостерігаємо серйозні позитивні зрушення у процесі фінансування спортивної сфери України, яка, ще донедавна, наділялась коштами за залишковим принципом. Тож є надія, що об’єднання зусиль  законотворців. виконавчої влади, бізнесу тощо дасть можливість забезпечити належне функціонування спортивних об’єктів усіх рівнів. Українці – нація спортивна. Тож наші спортсмени, і професіонали, і початківці, і прості школярі повинні займатись улюбленим видом спорту у гідних умовах».