Антимонопольний комітет України заступився за харчування дітей, або «Смачного!» по-миколаївськи.

Антимонопольний комітет України заступився за харчування дітей, або «Смачного!» по-миколаївськи.

Як і раніше, дошкільнят і школярів міста харчуватиме КВП по організації харчування у навчальних закладах, котре стало переможцем тендеру.
Передісторія проведення майже детективних тендерних процедур була наступною. Ще 1 грудня 2017 року управлінням освіти Миколаєва оголосили відкриті торги з публікацією англійською мовою щодо закупівлі “Послуги їдалень (послуги з організації харчування в навчальних закладах міста)» UA-2017-12-01-001962-c очікуваною вартістю закупівлі 77 919 617,64 грн. Участь у процедурі закупівлі взяли чотири учасники, а саме: КВП по організації харчування у навчальних закладах, ТОВ «Понтем.уа», ПП «ОЛІМПІЯ СЕРВІС», ТОВ «ПРОД-ЮГ».
За результатами електронного аукціону в системі «Прозорро», який відбувся 17 січня 2018 року, економічно вигідною визначено пропозицію ПП «ОЛІМПІЯ СЕРВІС», що складає оригінальну суму: 59 999 999,00 грн. без ПДВ.
Вже 9 лютого цю пропозицію відхилено на підставі ч.3 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» («не укладення договору про закупівлю з вини учасника у строк визначений Законом»).
За результатами оцінки, тендерна пропозиція ТОВ «Понтем.уа», у сумі 60 000 000,00 грн. була наступною економічно вигіднішою пропозицією щодо закупівлі послуги з організації харчування в навчальних закладах міста. Таким чином, того ж дня прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю послуги з організації харчування в навчальних закладах міста з ТОВ «Понтем.уа».
А потім, відповідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» ТОВ «Понтем.уа» у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір (до 14.02.2018 включно), було повинно надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої ст.17.
Тендерною документацією встановлено порядок надання документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону, а саме: «Переможець торгів у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати Замовнику особисто або поштою (кур’єрською службою).
Водночас так сталося, що ТОВ «Понтем.уа» документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону, не надало. Тому на підставі цього, а також п.2 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі», управлінням освіти відхилено тендерну пропозицію ТОВ «Понтем.уа».
Отже, за результатами оцінки тендерна пропозиція КВП по організації харчування у навчальних закладах, у сумі 63 244 813,84 грн. була наступною економічно вигіднішою щодо закупівлі послуги з організації харчування в навчальних закладах міста. Вже 15 лютого прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю послуги з організації харчування в навчальних закладах міста з КВП по організації харчування у навчальних закладах.Але ввечері 23 лютого ТОВ «Понтем.уа» подало скаргу до постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України (далі-колегія АМК України).
Відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі», постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України, протягом 3 робочих днів приймає подану скаргу до розгляду, після цього протягом 15 робочих днів колегія АМК України розглядає таку скаргу та приймає відповідне рішення. Тож сьогодні АМПУ відхилив скаргу ТОВ «Понтем.уа».
Висловлюючи вдячність Антимонопольного комітету України за неупереджене та об’єктивне рішення, висловлюю вдячність керівникам навчальних закладів Миколаєва за терпіння і професійність в організації харчування наших дітей протягом цих важких кількох тижнів.
Як народний депутат України триматиму на своєму контролі якість харчування юних миколаівців, яка має відповідати усім сучасним нормам і вимогам.

 

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”