ШКОЛАМ І САДОЧКАМ – ПОВНУ САМОСТІЙНІСТЬ!

ШКОЛАМ І САДОЧКАМ – ПОВНУ САМОСТІЙНІСТЬ!

Вважаю цілком доречним подальшу самостійність, самоврядність та публічну підзвітність 147 адміністрацій садочків і шкіл м. Миколаєва у прийнятті рішень щодо якості та збалансованості харчування наших дітей. І справа не в рішенні виконкому, яке підняло інформаційну хвилю.

Але ж самостійність та підзвітність закладам надав Закон України «Про освіту». Таким є досвід багатьох міст України (Суми ще на початку 2000-х рр. віддали перевагу таким новаціям). Такою є реакція на заскарузлу систему організації харчування та постачання, причому за відсутності ефективного контролю з боку батьківських комітетів, депутатських комісій, адміністрацій закладів освіти. Давно пора перейти харчовий Рубікон!

З недавнім уведенням посад бухгалтерів батьківські комітети разом із адміністраціями закладів освіти не тільки можуть, – повинні активніше брати участь у формуванні переліку видів послуг, слідкувати за їхньою якістю, допомагаючи і словом, і справою. Не забуваймо, що є різні діти, тому індивідуальний підхід потрібен. Особливо, якщо вони на спеціальній дієті, мають окремі захворювання чи обмеження через целіакію.

Переконаний, що тимчасові незручності виправдані, вони повинні піти на користь осучасненню, конкурентності та перспективності системи освіти Миколаєва.

Прогнозую подальшу відмову садочків і шкіл від послуг організацій, які стануть переможцями у тендері на організацію та постачання послуг харчування, через свою набуту спроможність зробити це краще, якісніше, смачніше!

P.S. Пропоную переглянути відеоролік про харчування дітей в одному із садочків Норвегії. Крім шведського столу, де кожна дитина може обрати собі те, що їй найбільше смакує, кожен охочий може разом із вихователем приготувати свою улюблену страву і пригостити своїх друзів. Крім того, прийом їжі – це також елемент навчання, дякуючи якому малеча засвоює знання з харчування, вихованості, етикету. Зверніть увагу, що є кілька видів меню, на столах повно питної води, а це – украй важливо для розвитку культури збалансованого харчування.

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”