Максим Бурбак: Парламент повинен розпочати процес створення Антикорупційного суду (відео)

Максим Бурбак: Парламент повинен розпочати процес створення Антикорупційного суду (відео)

Фракція “Народного фронту” наполягає на якісному законі про Антикорупційний суд і пропонує доопрацювати цей законопроект до другого читання з врахуванням, зокрема, рекомендацій Венеційської комісії.

Про це з трибуни парламенту заявив керівник фракції “Народний фронт” Максим Бурбак.

Серед змін, які пропонує фракція, це включення представників міжнародних партнерів у процес відбору суддів.

“Вища кваліфікаційна комісія суддів України матиме повноваження остаточно схвалювати кандидатів у судді. Однак, вона не зможе ігнорувати недовіру, висловлену Громадською радою”, – наголосив керівник фракції.

“Відкинути надмірні кваліфікаційні вимоги до кандидатів у антикорупційні судді. 5 років стажу для суддів не потрібно в суспільстві, яке не довіряє судам. Судові та апеляційні рішення зможе ухвалювати кожен суддя, який пройшов процедуру відбору”,  – підкреслив Максим Бурбак.

Керівник фракції також наголосив, що юрисдикція антикорупційного суду має відповідати юрисдикції НАБУ і САП.

“Антикорупційний суд має бути створеним не лише на папері, а й постійно дієздатним. Мусимо забезпечити всі законодавчі дії, необхідні для повноцінного старту діяльності суду – щойно законопроект буде ухвалений”, – підкреслив він.
“Тому сьогодні голосуємо за включення в порядок денний (даного законопроекту. – Ред.). Доручення комітету – розглянути і голосувати за перше читання… і починаємо створювати Антикорупційний суд”, – резюмував керівник фракції.