Перспективи розвитку освіти на Снігурівщині.

Перспективи розвитку освіти на Снігурівщині.

25 січня за ініціативи народних депутатів України Тараса Креміня та Ігоря Бриченка в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася робоча нарада з питань реалізації Закону України «Про освіту», в якому взяла участь голова Снігурівської райдержадміністрації Інна Бойко.

Директор МОІППО проф. Василь Шуляр проінформував колег про напрацювання інституту щодо розвитку освіти Снігурівщини в контексті децентралізації. Ним було запропоновано створення єдиного органу управління освіти для громад Снігурівського району, яка виникла внаслідок аналізу діяльності розрізнених управлінь громад на Миколаївщині. Це актуально в аспекті впровадження концепції Нової Української школи.

Також було представлено проект, в якому пропонується Миколаївську область теоретично поділити на 8 освітніх округів і центр Південно-Східного встановити в м.Снігурівка, тому в перспективі є необхідність вести переговори із Березнегуватським районом задля об`єднання освітніх зусиль.

Окремо було зазначено те, що вже є Постанова Кабміну щодо відсутності доцільності встановлення окремих центрів інклюзивної освіти в Березнегуватському та Снігурівському районі. У зв’язку з чим було запропоновано об’єднати їх та зробити єдиний центр в м.Снігурівка, але для цього необхідно провести перемовини із представниками Березнегуватської та Снігурівської РДА. В м.Снігурівка інклюзивний освітній центр можливо розмістити на базі загальноосвітньої школи №3 та ДНЗ №7. Інна Бойко підтвердила, що вже зараз функціонує клас інклюзивної освіти в ЗОШ №3 та вони мають можливість та бажання зробити інклюзивний освітній центр у Снігурівці відповідно до презентованого проекту.

Відносно опорних шкіл було запропоновано виокремити заклад аграрного профілю з мережею шкіл та академічний STEM-ліцей на базі районної гімназії. Такий вибір напрямку освіти зумовлений аграрною направленістю регіону та потребою мати кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці.

Голова райдержадміністрації Інна Бойко повідомила присутнім про те, що на лютневу сесію райради заплановано розгляд питання щодо створення опорного закладу освіти на базі Снігурівської загальноосвітньої школи №4, а також важливість обрання директора цього закладу конкурсним шляхом відповідно до освітнього закону. Щодо підтримки молодих спеціалістів, то в районі є можливість забезпечення їх житлом, але чомусь бажаючих поки що немає. Тарас Кремінь повідомив, що сьогодні м.Снігурівку можуть долучити до кількох міжнародних освітніх проектів: фінського (тижневий навчальний візит кращих скандинавських практиків до району), латвійського (апробація ваучерної моделі фінансування позашкілля), швейцарського (модернізація змісту професійно-технічної освіти), а також кількох всеукраїнських. Але для цього необхідно підготувати якісну документацію вз детальним описом районних освітніх стратегій. Ігор Бриченко зауважив, що інвестувати потрібно в освіту, а не ремонти директорських кабінетів.

«На Миколаївщині є багато навчальних закладів, які майже не функціонують, але системно в них замінюють вікна, встановлюють нові двері, в той час коли реалізацію новітньої освіти неможливо впровадити без учасників навчально-виховного процесу. Це і є нераціональне використання бюджетних коштів. На мою думку, керівництво району, зробивши аналіз та врахувавши специфіку Снігурівщини, має докласти зусиль і до розвитку інклюзивної освіти, підтримати розвиток аграрної та ІТ-освіти, а також допомогти в забезпеченні базових закладів навчальними лабораторіями», – зауважив нардеп. Учасниками наради прийнято рішення ініціювати перед депутатами обласної ради 2018-й роком освіти на Миколаївщині.