Арсеній Яценюк у річницю проголошення Незалежності: Сто років тому українці сказали – ми є народ

Арсеній Яценюк у річницю проголошення Незалежності: Сто років тому українці сказали – ми є народ

Сто років тому українці сказали світові: «Ми є народ». Цей день ми святкуємо і святкуватимемо всією країною, – написав у своєму Facebook лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у понеділок, 22 січня, у 100-річчя проголошення Незалежності України.

Він підкреслив, що сьогодні особливо визначний день українського національного календаря: «22 січня 1918 року, коли Центральна Рада проголосила Україну незалежною державою, українці сказали світові: «Ми є народ». А наступного року, 22 січня 1919-го,  проголосивши на Софійському майдані Акт Злуки, рішуче наголосили: «Ми – єдиний народ».

«Незалежність і Соборність. Непереборне прагнення бути вільними і єдиними. Це те, що вело Україну крізь останнє століття, крізь війни і лихоліття, крізь криваву боротьбу, крізь втрати і здобутки. Крізь спроби розірвати нас і розпорошити по лицю землі. Тому так боявся і карав за відзначення 22 січня радянський режим. Тому сичить у цей день ворог. Тому ми святкуємо і святкуватимемо його всією країною», – підкреслив він.

«Зі святом тебе, Україно! І нехай «запанує наша воля всюди, і заграє грімко дзвін Софії!» – написав Арсеній Яценюк.