«МЕНШЕ ГОВОРИ – БІЛЬШЕ ПРАЦЮЙ», – народний депутат України Вадим Підберезняк про політику, політикум та депутатську роботу

«МЕНШЕ ГОВОРИ – БІЛЬШЕ ПРАЦЮЙ», – народний депутат України Вадим Підберезняк про політику, політикум та депутатську роботу

Кор.: Вадиме Івановичу, як складалась ваша політична кар’єра? З чого вона розпочиналась? І яка партія дала, так би мовити, «путівку у політичне життя»  народному депутату Вадиму Підберезняку?

В. Підберезняк: Все розпочиналось у 1999 році з політичної партії «Батьківщина». В «Батьківщині» я працював до 2004 року. Але обставини склались таким чином, що не вдалось знайти спільної мови з тодішнім очільником обласної партійної організації Романом Забзалюком і я покинув цю партію. Кілька років побув безпартійним (посміхається – ред.), а потім підтримав нову політичну силу – «Фронт змін». Займався розбудовую партійної структури у області, організацією виборчих процесів, агітацією, був членом виборчих комісій, очолював виборчі штаби різних рівнів, здобував партійний та політичний досвід. Не полишав партію за всіх реорганізацій та змін. Залишаюсь у ній і нині. Очолюю обласну партійну організацію ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ». Так що «багатопартійності» у моєму політичному житті не було.

Кор.: Це свідчить про Вашу консервативність і усталеність поглядів? Чи можливо є інші причини тривалої належності до однієї політичної сили?

В. Підберезняк: Розумієте, будь-яка партія – це проекція громади. Вона складається з живих людей серед яких є чесні, справедливі та порядні, патріоти та професіонали, але можуть траплятись кар’єристи та популісти, можливо, на превеликий жаль, і не чисті на руку корупціонери. Зауважте, я не хочу хвалити чи критикувати якусь конкретну політичну силу. Просто констатую факт. Але партія сильна не партійною символікою чи лозунгами, а, передусім, людьми, які її представляють. І це не обов’язково перші особи – лідери. Прості партійці. Адже саме вони, формуючи та завойовуючи свій авторитет – авторитет особистості, формують і авторитет партії. І я дуже вдячний нашій команді, команді обласної організації ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ», з якою ми пройшли складний та тернистий шлях, пережили чимало випробувань, але не втратили жодної людини. Це заслуга усього нашого колективу. Колективу, який не розмінюється на лозунги й популізм, а керується простим принципом: «Менше говори – більше працюй!». Це й моє основне життєве правило, саме тому я й досі у даному партійному колективі.

Кор.: Вадиме Івановичу, але не всі так думають. Чимала кількість українців досить негативно ставиться до «НАРОДНОГО ФРОНТУ», звинувачуючи цю політичну силу не лише у популізмі, а й в купі інших «гріхів». Що можете сказати з цього приводу?

В. Підберезняк: Можу сказати лише одне – це абсолютно штучно сформована громадська думка, спрямована на дискредитацію  Арсенія Яценюка та ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ». Політикум передбачає жорстку конкуренцію. І коли один політик досягає успіху когось це починає лякати. У 2014 році Арсеній Яценюк прийняв серйозний виклик: його Кабмін зробив усе можливе для того, щоби пенсіонери отримували пенсії, бюджетники – зарплати, щоби збереглись соціальні виплати, а державна скарбниця, розкрадена Януковичем і його поплічниками до цурки, почала наповнюватись. І тут, раптом, в Україні з’являється екс-президент Грузії Саакашвілі. Амбітна людина, якій, на мою думку, запропонували місце Прем’єр-міністра. Але для того, щоби в нього всістись, потрібно було скомпрометувати Арсенія Яценюка. Чим пан Саакашвілі й займався, обіймаючи посаду голови Одеської ОДА. Але, як кажуть, обіцянка-цяцянка…Яценюк пішов з посади, а от Саакашвілі Прем’єром так і не став. І влаштував новий балаган, поливаючи брудом тепер вже Порошенка. В той же час, Арсеній Яценюк, навіть покинувши посаду Прем’єр-міністра повівся достойно і зробив усе належне, щоби зберегти коаліцію та парламентську більшість. Знову ж таки вчинки, а не слова…

Кор.: Чи не заважає наявний негатив працювати? Зокрема й депутатам, які входять до складу фракції «НАРОДНОГО ФРОНТУ» у Парламенті? Чи не спричиняє різності думок і рішень?

В. Підберезняк: Ні. Нічого такого немає. Фракція «НАРОДНОГО ФРОНТУ» взагалі найдисциплінованіша і найвідповідальніша  у Парламенті. Це, до речі, суха статистика. Але ми ж не стадо, вибачте, тож і думки інколи можуть різнитись. І голосування не завжди буває одностайним. Візьмемо, приміром, медичну реформу. Я не голосував за неї, тому що попередньо провів безліч зустрічей з медичними працівниками, щоби почути їхню думку. Професіонали на місцях проект медреформи розкритикували саме тому я його і не підтримав. Я не міг вчинити всупереч, бо люди мене би просто не зрозуміли. Депутат, передусім, відповідає перед виборцями, а для мене ця відповідальність основа депутатської діяльності.

Кор.: Протягом тривалого часу ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ» не проводила партійних з’їздів і потужних публічних заходів. І ось це сталось. 11 листопада з’їзд відбувся. Що спричинило його проведення? Можна ж було почекати ще?

В. Підберезняк: Назріла необхідність. Тому що потрібно було нагадати і нашим політичним опонентам і, умовно кажучи, партнерам про те, що «НАРОДНИЙ ФРОНТ» є. І це не «паперова» партія, а потужна політична сила, яка має значний потенціал, відданих прибічників, людей, які можуть і працюють для того, щоби Україна впевнено йшла європейським курсом. До речі, саме комплекс питань щодо євроінтеграції і вступу до НАТО, став основою резолюції з’їзду. Ми повинні, і це основа основ політики «НАРОДНОГО ФРОНТУ, посилити обороноздатність держави, всебічно протидіючи агресору, зміцнити її економіку, фінансову сферу, енергобезпеку, підтримку інновацій у всіх напрямках життєдіяльності країни, тощо, щоби рухатись у напрямку євроінтеграції не на правах «бідного родича», а повноцінним партнером. Для цього ми працюємо і будемо працювати. І ще для того, щоби відновити певний баланс у гілках влади. Україна – парламентсько-президентська республіка і має відповідати цьому статусу. Якщо депутати приймають недолугі закони – це відповідальність депутатів і вони мають робити усе можливе, щоби такого не відбувалось, але депутати не повинні виправляти помилки виконавчої влади, яка несе відповідальність за реалізацію законодавчих ініціатив, втілення у життя реформ,  кадрові призначення на місцях, державницьку політику і припускається безлічі прорахунків. Вибачте, якщо керівник РДА на початку опалювального сезону відключає від опалення навчальний заклад – це така державницька політика? А його призначала аж ніяк не Верховна Рада…

Кор.: Повертаючись до депутатської роботи…якими пріоритетами Ви послуговуєтесь?

В. Підберезняк: Одним. Основоположним. Роботою з людьми. Депутат зобов’язаний працювати з громадянами у найвіддаленіших куточках і у найменших населених пунктах. Лише глибоке знання людських проблем і потреб робить діяльність народного депутата ефективною. Власне для цього депутат і потрібен; вивчаючи потреби громадян, готувати закони, які будуть ці потреби задовольняти.

Кор.: На жаль не всі депутати так думають. Деякі йдуть до Парламенту, щоби вирішувати свої питання і задовольняти власні потреби. Чи доцільний у цьому контексті приклад депутат Корнацького і на якому етапі Ваше з ним протистояння?

В. Підберезняк: Говорив вже не раз і повторюсь: не існує ніякого протистояння депутата Підберезняка і депутата Корнацького. Мені байдуже, які прізвища у таких депутатів.  Я захищаю право бюджетників Первомайщини на володіння земельними ділянками, виділеними їм згідно Закону. І мова не лише про Первомайщину, а й про усіх людей, які потрапили в таку халепу. Тож скільки б часу на це не пішло, я зроблю усе можливе, щоби люди залишились у своєму праві. Безумовно, у цьому конкретному випадку пан Корнацький активно користується своїми зв’язками у Генпрокуратурі, затягує слідчі дії, ініціює додаткові розслідування, тощо. Але, я переконаний, правда буде на боці людей і суд поставить законну крапку у цій справі.

Кор.: Сподіватимемось на це. І останнє запитання. Вадиме Івановичу, а чи не важко зберігати порядність у такому оточенні? Вибачте, це можливо занадто категорично, але прості люди нардепам не надто довіряють, хоча, самі їх і обирали.

В. Підберезняк: Ви знаєте, на зустрічах з людьми, я, інколи, напівжартома напівсерйозно кажу, що не всі народні депутати падлюки (посміхається – ред.). Там достатньо порядних і відповідальних людей, тож «болотистих ділянок» вдається уникати. Бізнесових інтересів я не маю, як, власне, й бізнесу. Хоча інколи жалкую про його відсутність, тому що міг би зреалізувати набагато більше власних благодійних започаткувань, котрі нині тримаються на допомозі друзів, доброчинників. Варто лише зробити крок. І я переконаний, що країною повинна керувати справжня еліта – люди, які можуть слугувати прикладом для інших, які несуть у собі найкращі людські якості. Тож потрібно завжди залишатись людиною; за будь-яких обставин і у будь-якому оточенні. Я також маю це за основу. І робитиму все для того, щоби моя рідна Україна стала по-справжньому європейською державою, а мій рідний Миколаїв, у якому народився я, мій син, у якому зростають наші з вами діти, успішним і красивим  європейським містом. Але давайте працювати над цим разом.