Від інвестфоруму до нових ОТГ, або децентралізація в дії.

Від інвестфоруму до нових ОТГ, або децентралізація в дії.

Інвестиційний форум “Миколаївщина – надійний партнер” став не тільки майданчиком для презентації бізнес-проектів, але і місцем налагодження тісної співпраці органів державної влади з керівниками органів місцевого самоврядування, тими лідерами, хто став на шлях створення спроможних громад. Саме тому перший з часу проведення недавнього форуму візит миколаївських лідерів змін до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, куди всіх запрошував на Форумі заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе – один із способів прямої співпраці між Києвом та регіонами.

“Ви можете розкрити свої інвестиційні можливості через ефективне управління земельними ресурсами, кооперацію між громадами, районами та регіонами, дієву підготовку професійно-технічних кадрів, яка відповідатиме ринку праці”, – таких поглядів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який зустрівся із народними депутатами України Ігорем Бриченком, Тарасом Кременем, Вадимом Підберезняком, міським головою м. Снігурівка Леонідом Голоблею, головою Червонодолинської сільської ради Сергієм Пересуньком, Жанною Білокінь, членами ініціативної групи щодо створення Широкинського ОТГ Снігурівського району, що на Миколаївщині.

“Сьогодні ми зацікавлені в тому, щоби в умовах чітко визначеного інструментарію новостворені громади стали максимально дієвими у впровадженні державної політики, а також відповідальні за стан і якість реалізації своїх проектів, – зауважив міністр. Нарешті в громадах з’явилися дієві лідери, які ефективно впроваджують ідеї співгромадян, будуючи нові школи, ФАПи, дороги місцевого значення, освітлюють і зводять будинки культури, адмініструють низку послуг. Водночас за такими головами – відповідальність за поповнення бюджету за рахунок прозорого обліку власних земельних ресурсів, акцизний податок, підприємництво, проектна діяльність, взаємодія з органами влади та інвесторами в частині залучення додаткових ресурсів. А отримані від держави субвенції на соціально-економічний розвиток, розбудову інфраструктури, будівництво футбольних полів, опорних шкіл тощо – це те, що додатково посилює роль децентралізації в Україні, стимулює створення нових робочих місць, впливає на збільшення бюджетних надходжень, зупиняє міграційні процеси тощо, – підкреслив Геннадій Зубко.

Заступник міністра Лев Парцхаладзе, який нещодавно взяв участь у ІІІ Інвестиційному форумі “Миколаївщина – надійний партнер” із презентацією нової концепції розвитку ОТГ України, підкреслив важливість будівництва нових об’єктів інфраструктури: сучасних амбулаторій, мережі закладів освіти, центрів оперативного реагування (поліція, МНС, швидка медична допомога), а в населених пунктах із достатньою чисельністю населення – сучасних центрів надання адмінпослуг. “Мені приємно дивитися на динаміку розвитку мережі ОТГ Миколаївщини”, – уточнив політик. Крім того, ефективне використання наданих державою ресурсів в умовах децентралізації, що йдуть на поліпшення умов мешканців громад, – свідчення послідовної та дієвої роботи регіональних офісів реформ, а такий на півдні України, який очолює Вадим Бойко, – в числі найкращих. Саме тому я вірю в реконструкцію снігурівського стадіону, будинку культури, мережу закладів освіти та охорони здоров’я, які, крім своєї привабливості, стануть центрами професійного, духовного зростання, забезпечуючи громадам сталий розвиток”, – додав Лев Парцхаладзе.

“ОТГ починається з відповідальності за долю тієї громади, яку ви очолюєте”, – з такими словами звернувся до снігурівчан голова Франції ПП “Народний Фронт” у Верховній Раді України Максим Бурбак. Ви знаєте, які напрямки діяльності пріоритетні, і саме на них ви повинні зосередити свою увагу. Скажімо, з такими земельними ресурсами, як у вашому районі, фактичною відсутністю меліорації та водного зрошення вам слід подбати про потужні інфраструктурні проекти, підготовку кваліфікованими робітників, комплексне обстеження земельних ресурсів, підприємництво. Маючи Інгулецьку зрошувальну систему, вигідне географічне розташування, працьовитих людей, а ще – потужних інвесторів району Ви маєте всі шанси на інфраструктурних прорив. Не забувайте про хлопців – учасників АТО: всі вони мають відчувати турботу і мати можливість ефективно використовувати надані громадами земельні ділянки для розвитку сільського господарства. Бажаю вам у тому успіхів!”, – сказав Максим Бурбак.

“Кожна ініціатива ОТГ буде уважно розглянута, бо децентралізація тримається на лідерах, проектах, змінах, бо за співпрацею органів місцевого самоврядування із комісіями обласної ради, профільним Комітетом Верховної Ради України, а також народними депутатами, які гаряче вболівають за громади Миколаївщини, відкриваються нові перспективи”, – зауважила народний депутат України Олена Бойко. – Нехай щастить Миколаївщині, яка має найкращі в Україні темпи створення нових об’єднаних територіальних громад!”.

Ігор Бриченко підкреслив важливість таких робочих зустрічей та готовий і надалі допомагати землякам. “Голова ОТГ без дієвої команди, депутатського корпусу, соціально відповідального бізнесу, підтримки громади нічого не вартий. У співпраці – розвиток українського села, ОТГ, Миколаївщини!”, – зауважив народний депутат.