Народний депутат на окрузі. Момент довіри – фраза не риторична.

Народний депутат на окрузі. Момент довіри – фраза не риторична.

У першій  декаді  листопада  Братський район відвідав народний депутат України Вадим Підберезняк, який в рамках тижня роботи на окрузі побував у установах соціального захисту, відвідав осіб з обмеженими фізичними можливостями вдома, передав  спеціальне обладнання та продукти харчування, а також поспілкувався із жителями Новокостянтинівської громади.

«Народний депутат України Вадим Підберезняк зі своїми колегами Тарасом Кремінем та Ігорем Бриченком за півроку (з літа 2017 року) домоглись виділення 6-ти мільйонів гривень державної субвенції місцевим бюджетам Миколаївщини на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Майже мільйон гривень отримало селище Криве Озеро. За ці кошти вже виконано роботи з капітального ремонту покрівлі та заміни вікон (на нові енергозберігаючі) у місцевій загальноосвітній школі №1. У  Врадіївській центральній районній лікарні  йде   заміна вікон у хірургічному відділенні та відремонтовано ліфт. На ці потреби виділено сімсот тисяч гривень. Братський район отримав три з половиною мільйони гривень на реконструкцію важливого логістичного об’єкту – мостового переходу через річку Мертвовод, який  не мав капітального ремонту більш яку півстоліття. Роботи розпочалися в кінці жовтня і триватимуть на протязі двох місяців.

Виділено також 331 тис. грн. на оновлення матеріально-технічної бази Первомайської ЦРЛ: придбання дерматоскопу та комплектуючих для кабінету дерматолога, двох фотометрів і портативного апарату УЗД з двома датчиками і  280 тис. грн.  на заміну старих вікон новими енергозберігаючими у приміщенні Доброжанівської ЗОШ 1-3 ступенів (с. Доброжанівка, Врадіївського р-ну, Миколаївської області)».

Ця коротка інформація не так давно з’явилася у ЗМІ,  та торкається інтересів і нашого району. Стосовно Червоного моста та доцільності ремоту ходять різні чутки,  але впевнена і песиміст , і оптиміст зійдуться в одному, що це конче потрібно робити. Спочатку напруження, яке виникло,  коли лише почали ці роботи виконувати було зумовлено тим, що населення вчасно не було повідомлено про початок  ремонтних робіт, так само вчасно і не було встановлено дорожні знаки, які б показували кудою можна об’їхати. Окремі висловлюють припущення, що необхідно було встановити  переїзд по річці, як це робилось раніше, щоб не долати лишні кілометри. Але все впирається в гроші і можна зрозуміти селищну раду, яка не в змозі  була це зробити. Але тимчасові незручності є тимчасовими, бо впевнена, що роботи ці виконають оперативно. Погодьтеся –це ж стратегічний об’єкт все-таки!!!

Але мова сьогодні піде не про те, а про наших народних обранців, зокрема Вадима Підберезняка. За три останні  місяці він вже вчетверте відвідує Братщину в рамках роботи на округах, побував у чотирьох сільських радах, відвідав 8 населенних пунктів. Як на мене  ми не досить звикли до частих візитів як говорять «сильних світу цього». Аркадія Корнацького, нашого мажоритарника від 132 округу, ми бачили з моменту обрання лише один  раз, то ж особливої надії на те, що ситуація зміниться у мене не було, адже журналістам досить часто доводиться спілкуватися із керівниками різного рівня. Але ці відвідування і не з пустими, як кажуть руками, коли ще й виборча компанія не почалась, приємно вражають. Тож минулої п’ятниці Вадим Підберезняк побував  в гостях у діток із реабілітаційного центру, куди доставив коляску для діток із захворюванням хребта , адресно велосипед шестирічному  Сергійку Конупу із Сергіївки, сучасні ходунки для пересування та солодощі всім діткам центру.

Потім побував  у стаціонарному відділенні для проживання одиноких громадян, куди передав інвалідну коляску, пересувний візок та продукти харчування(крупи) , привітав працівників територіального центру із професійним святом, вручивши солодощі та відвідав дитину-інваліда Славу Бондаренка разом із головою товариства Червоного Хреста Наталією Гучковою. Крім цього сучасний візок була надано Руслану Захарчуку з Братського,  одяг для малозабезпечених чотирьох родин із Улянівки, продукти харчування інвалідний візок  спеціальний санітано-гігієнічний візок для одинокопроживаючих  із Улянівки , Соколівки, Братського, Михайложуково.

У громадській приймальні партійного офісу «Народного Фронту» селища  депутат прийняв Наталію Козакевич, яка звернулась із проханням надати допомогу Миколаївському онкодиспансеру в придбанні сучасної лапароскопічної стійки для проведення оперативного втручання онкохворим. Голова ради інвалідів Надія Литвиненко звернулася з проханням виділити кошти на проведення заходів до дня інвалідів та презентацію творчості нашого земляка,(це питання відразу було оперативно вирішено), а Мирослава Антонова із Камянуватки – про надання допомоги в ремонті апаратури сільського закладу культури та заміни проводки.

Як зазначає  Вадим Підберезняк, лише за останні два місяці  роботи парламенту прийняв десятки звернень громадян, що вже трансформувались у депутатські запити. Серед них — декілька  вкрай важливих: звернень до Кабміну, щодо виділення державної субвенції на ремонт дахів загальноосвітніх та позашкільних закладів. До Прем’єр-міністра, міністра фінансів- стосовно ремонту доріг.

Далі маршрут нардепа проліг до Новокостянтинівської громади, де він поспілкувався із директором Тетяною Бачиною та педагогічним колективом школи. Слід відзначити, що це був не просто виступ, як на трибуні Верховної Ради, а живий діалог між вчителями та народним обранцем. Перелік питань був доволі різноманітний і стосувався пенсійної та медичної реформи, закону про освіту, впровадження нововведень у початковій школі, коли немає відповідної матеріальної бази, проблеми із підручниками та освітніми програмами. Цікавилися педагоги відношенням народного депутата до процесу децентралізації, продажу землі, вибіркового правосуддя, закінчення бойових дій в АТО. Питання останнє не було випадковим, адже більше десятка новокостянтинівців побували в цьому пеклі, окремі і нині несуть службу. Чесно говорячи мені сподобалась позиція Вадима Івановича, як і його життєве кредо «Жити за жорсткими правилами»-це можливо від того, що побував  він на передньому краї, коли доставляли комплекти білизни нашій 79-ій, возили продукти харчування , необхідні речі гігієни. І не з розповідей очевидців знає, як воно, коли накривають “Гради”. Адже патріот – це не той, хто ходить у вишиванці, чи фарбує сміттєвий бак, чи огорожу в національні кольори, патріот насамперед, якщо говорити довільною мовою, не «нагадить» на територїі, де живе, а також підтримає у важку хвилину того, хто й цього потребує найбільше. Треба нам усім навчитись не гарно обіцяти, а краще робити без особливого піару та пафосу.

Були під час зустрічі і питання більш риторичні, що стосуються місцевого значенні-це ремонт даху школи, про який вже говорять не один рік є й проект який виготовила сільська рада; про рух автобусів, бо в звязку із жахливим станом дороги, що йде до Єланця він дещо обмежений, питання про початок виборів та реальні кандидати на найвищий державний пост;  як змінити ситуацію, стосовно пасивності у вирішенні місцевих проблем, коли живуть за принципом «Моя хата скраю». На кожне із поставлених питань нардеп прагнув надати пояснення, показати своє бачення. Адже правду кажуть, що всі зміни відбуваються тоді, коли будемо діяти відкрито, чесно , прозоро. Головна проблема нині в голові, душі, і совісті. Коли чинитимемо по -людськи, тоді і матимемо якісь досягнення.

Директор школи Т.І.Бачина провела екскурсію шкільними кімнатами, показала творчі доробки дітей. Далі гість разом із директором сільськогосподарського товариства Олександром Бачиним та сільським головою Леонідом Ординським побували у народній худождній студії «Джерельце», поспілкувався із художником, майстром палітри Віктором Хізніченком, відвідав місцевий храм, де свої пояснення надавав отець Степан, що нещодавно прибув до села.  Крім цього послухав у студії звукозапису чарівний спів Юлії Немченко та Сергія Гризоглазова , оглянув спортивну залу, де займаються вихованці іх східних видів бойового мистецтва разом із тренером Анатолієм Коршуновим та дитяче містечко «Казка» і гарно впорядкований садочок. Зацікавила його пропозиція О.В.Бачина, стосовно облаштування зимового корту для занять великим тенісом. А в Братському Вадим Підберезніяк побував на будівельному об’єкті , так званому Червоному мості, де проходить його реконструкція.. Далі пленарний тиждень…

 

Наталя Беньковська, головний редактор газети «Перемога» (Братський район).