ПРОЩАВАЙ, СОВОК!

ПРОЩАВАЙ, СОВОК!

На моїй книжковій полиці – поповнення: книга Арсен Аваков “Ленін з нами?”, якою пан міністр підтримує таку важливу суспільну дискусію щодо ролі тиранії в історії та деміфологізує “здобутки” радянської пропаганди, піддає критиці хворобливу свідомість homo soveticus, іронічно порівнює історичних осіб та зіставляє події, що мали місце у кривавому ХХ столітті. Крім того, штовхаючись від свого резонансного есе 2007 року, торкається подій нинішніх: ленінопаду, Євромайдану, анексії, окупації Донбасу, водночас – шлях до знищення совка у свідомості громадян країни, які повстали проти путінської псевдоімперії, яка реставрує імперськими методами – єднанням церкви і держави – концепт Третього Риму.
Приємно бачити у книзі світлини одного з перших в Україні миколаївського ленінопаду 2014 року, який волею свого сенсу повністю змінив нашу та сусідні південні області, очистив її від червоних варварів, які, ховаючись за почуттями старшого покоління, покаліченого голодоморами, війнами, трагедіями, плекав біду на нашій землі, а тоді стояв біля джерел “Русского міра”, перекривав військові частини, блокував мости, фантазував про хунту, кривавих пасторів, легітимність біглого вождя-зека.
Дякую миколаївській команді “Народного Фронту” за єдність, а нашим колегам – за мужність і боротьбу. Головний талант – вчитися на помилках історії та плекати майбутнє, яке – в наших руках.

P.S. Такого ювілею століття жовтневого перевороту (не плутати з пропагандистським визначенням “Вєлікая октябрьская соціалістічєская революція”) світ ще не бачив)).

P.P.S. Книгу передамо до всіх бібліотек Миколаївщини, які виявлять бажання її мати.

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”