«Ми повинні всебічно підтримувати сільгосптоваровиробників, а не пхати їм палиці у колеса», – народний депутат України Вадим Підберезняк

«Ми повинні всебічно підтримувати сільгосптоваровиробників, а не пхати їм палиці у колеса», – народний депутат України Вадим Підберезняк

Народний депутат Вадим Підберезняк днями відвідав с. Іванівка Братського району, поспілкувався з засновниками і працівниками ТОВ «Агросінтез ЮГ», та пообіцяв допомогти розібратись у проблемі, що виникла у сільгоспвиробника у зв’язку з блокуванням податкових накладних.

«Я розумію, що фіскальна служба намагається боротись з порушеннями чинного законодавства, незаконними операціями «схемних» платників податків, виявляти фірми-«прокладки» та нечистих на руку підприємців, але, як бачимо, під критерії блокування податкових накладних може втрапити не лише злочинна, а й повністю законна діяльність сумлінних платників. Сьогодні я в цьому переконався», – заначив Вадим Підберезняк.

Такого висновку нардеп дійшов після особистого ознайомлення з діяльністю сільгосппідприємства «Агросінтез ЮГ» – одного за найбільших платників податків Братського району. Вадим Підберезняк був приємно вражений небайдужістю та відповідальністю фермерської сім’ї Дробітько (Марії Петрівни та її синів Олексія і Вадима), професійним запалом, надсучасними сільгоспноваціями та технологіями, що втілюються у життя на ланах Братського району, зокрема системою нульового обробітку ґрунту  no-till, котра дозволяє обійтись без оранки та зберегти найродючіший шар ґрунту і підвищити відсоток гумусу, сучасною технікою та енергозберігаючими технологіями.

«Робота цього підприємства може слугувати прикладом, як потрібно господарювати. Засновники ТОВ «Агросінтез ЮГ» не побоялись ринкових ризиків та вирішили займатись не лише вирощуванням сільгосппродукції, а й її переробкою. В даному випадку – виробництвом соєвої олії. Нині вони мають ринок збуту, постійних покупців, забезпечують сільчан офіційними робочими місцями, виплачують середню зарплатню у розмірі п’яти тисяч гривень, сплачують мільйонні податки, підтримують соціальну сферу на селі, працюють у рамках чинного законодавства і незрозуміло чому потрапляють під «фіскальний прес» та зазнають матеріально-фінансових втрат. Такого бути не повинно», – наголосив народний депутат, та зазначив: «Саме такі підприємства  творитимуть майбутнє українського села, тож ми повинні всебічно підтримувати сільгосптоваровиробників, а не пхати їм палиці у колеса, тому що добре знаємо дорога у якому напрямку замощена  «благими намірами».

Нині Вадим Підберезняк вже звернувся у ДФС зі зверненням розібратись у ситуації, що склалась та зробити об’єктивні висновки.