Доля українського села в руках громад

Доля українського села в руках громад

Народний депутат України Вадим Підберезняк позасесійний тиждень традиційно проводить на окрузі. Днями він зустрівся з представниками Кам’яномостівської об’єднаної територіальної громади Первомайського району.  Йшлося про реформи – освітню, медичну, пенсійну, згадали сільчани і про можливе зняття мораторію на продаж землі та поцікавились думкою депутата з цього приводу. Вадим Підберезняк зазначив, що він категорично проти продажу сільгоспугідь, оскільки переконаний, що українські селяни перестануть бути господарями на своїй землі, а фактично перетворяться на кріпаків у купки «агробаронів» та потужних сільгоспхолдингів, котрі мають фінансові ресурси, щоби цю землю викупити. Отримані за паї гроші витратяться швидко, а що далі!? Поцікавились учасники зустрічі і баченням народного обранця подальшої долі українського села, його майбутнього.

«Майбутнє українського села залежить від вас. Від сільських громад. Від того наскільки ви самі перейматиметесь долею своєї бȧтьківщини. Існує чимало прикладів успішної і продуктивної діяльності сільських та селищних громад, які прийняли рішення господарювати і розвиватись. Просто не будьте байдужими. Нагадуйте депутатам усіх рівнів для чого їх обирали. Передусім, народним депутатам. Щоби готували та приймали закони, що будуть сприяти розвитку села – колиски України. Закони, які захищатимуть село. Принаймні для мене це питання одне з пріоритетних і я завжди готовий до зустрічей та діалогу з сільськими громадами», – наголосив Вадим Підберезняк.

По завершенню зустрічі нардеп прийняв три звернення стосовно сприяння у  вирішенні важливих для Кам’яномостівської ОТГ питань:  ремонту доріг місцевого значення, заміни аварійних електроопор та внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Миколаївської області, щоби до об’єднаної громади змогли увійти ще три сільради.