«Сімсот тисяч гривень на реконструкцію Врадіївської ЦРЛ», – народний депутат України Вадим Підберезняк, ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ», домігся виділення урядової субвенції для районної лікарні.

«Сімсот тисяч гривень на реконструкцію Врадіївської ЦРЛ», – народний депутат України Вадим Підберезняк, ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ», домігся виділення урядової субвенції для районної лікарні.

Вже найближчим часом у Врадіївській центральній районній лікарні розпочнеться ремонт ліфту та заміна вікон у хірургічному відділенні. Роботи фінансуватимуться державним коштом за рахунок субвенції, яку уряд виділив, заслухавши аргументи народного депутата Вадима Підберезняка та його колег. Проектно-організаційний етап успішно завершився. Про це Вадима Івановича поінформувала головний лікар Оксана Ростова під час зустрічі нардепа з медичним персоналом районної лікарні. Це гарні новини, але Вадима Підберезняка передусім цікавила думка лікарів та медсестер щодо медичної реформи, яка має розглядатись та голосуватись у Парламенті наступного сесійного тижня.

«Я повинен почути з «перших вуст» чи має представлений проект медичної реформи перспективу. Почути це від лікарів, які щодня, щогодини й щохвилини рятують людські життя. І роблять це не в ультрасучасних столичних чи приватних клініках, а у  районних та міських лікарнях, сімейних амбулаторіях, ФАПах, котрі, на жаль, не можуть похвалитись достатніми бюджетами», – зауважив Вадим Підберезняк.

Врадіївські медики висловили свою точку зору, нарікаючи, передусім, на низькі зарплати, скрутне матеріальне становище лікарняних закладів, непродуману логістику медичних округів та вкрай незадовільний стан доріг, що може коштувати пацієнту життя і, на додаток, відсутність бодай натяку на запровадження страхової медицини. Гарантований державою пакет медичних послуг не такий вже й значний, а що пацієнту робити далі? Яким чином оплачувати лікування, якщо грошей просто немає? Тож і «реформаторам», і народним обранцям є над чим подумати.

«Я обов’язково послуговуватимусь отриманою інформацією під час прийняття рішення у сесійній залі  і матиму обґрунтовані аргументи для чиновників від медицини, щоби перед тим, як відрізати, відміряти не сім, а сімдесят сім разів. Мова йде про  життя та здоровя – найдорожче, що має людина. Тож ніякого поспіху і конюктурних рішень тут  бути не може», – наголосив народний депутат.

Насамкінець Вадим Підберезняк відгукнувся на прохання лаборантів районної лікарні та пообіцяв допомогти будівельними матеріалами для виконання ремонтних робіт у лабораторних кабінетах.