Чи зможе Україна прийняти Універсіаду 2021 (2023) року?

Чи зможе Україна прийняти Універсіаду 2021 (2023) року?

Відповідно до результатів Універсіади в Тайбеї, де збірна України посіла 6 командна місце, а часом раніше – засідання нашого профільного Комітету з науки та освіти Верховної Ради України, яке відбулося 7 червня 2017 року, нами підтримано звернення ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, президента Спортивної студентської спілки України Є.В.Імаса щодо ініціативи Спортивної студентської спілки України про проведення Всесвітньої Універсіади в Україні.

Проведення цього заходу в Україні надасть унікальну можливість для додаткової репрезентації на високому міжнародному рівні наших культурних, спортивних та туристичних ресурсів. Змагання такого масштабу дозволять засвідчити світові значні потенційні можливості нашої держави в утвердженні гуманістичних цінностей людства, пропаганді ідеалів цивілізованого суперництва у спорті на основі «fair play» й недопущення використання допінгу.

Досвід проведення Універсіад в інших країнах переконує, що вони сприяють інтегруванню студентської молоді на засадах миру, сталого розвитку та глобалізації, а також утвердженню їх національної самоідентичності. Аналіз результатів участі студентів нашої країни у літніх Універсіадах (у 1993–2015 роках у загальнокомандному заліку постійно входили до першої десятки країн світу) вказує, що ми маємо можливості гідно представити державу у світовому студентському спортивному співтоваристві (увійти в загальнокомандному заліку до трійки кращих країн світу).

Спортивною студентською спілкою України досягнуто попередньої домовленості з керівництвом Міжнародної федерації університетського спорту (FISU) про можливість підтримки України на право проведення літньої Універсіади у 2021 чи 2023 році. Місто Київ, як столиця держави, має досвід організації значних міжнародних спортивних змагань – фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, численних турнірів континентального та світового рівнів з пріоритетних видів спорту, а також – частково необхідну спортивну базу (Національний спортивний комплекс «Олімпійський»; Палац спорту; стадіони та спорткомплекси вищих навчальних закладів; приміщення Міжнародного виставкового центру тощо), транспортну інфраструктуру, готельну мережу. У зв’язку з цим видається доцільним ініціювати питання про проведення у Києві ХХХІ літньої Всесвітньої Універсіади у 2021 чи 2023 році. Протягом наступних років необхідно буде вирішити питання про створення «Олімпійського селища» для учасників та тренерів (за досвідом інших країн: збудоване житло може бути проданим або переданим для малозабезпечених громадян), а також монтажу за сучасними технологіями спортивних споруд, яких не вистачає, та придбання необхідного обладнання й устаткування, низку інших організаційних питань.

Вважаю, що кращі спортивні арени півдня України також мають право долучитися до участі у таких змаганнях. За умови створення олімпійського комплексу в Парку Перемоги Миколаєва, на нових аренах Херсона, Одеси ми також готові провести першості з фехтування, легкої атлетики,боксу, баскетболу, футболу, дзю-до, боротьби, плавання тощо.

Отже, 28 серпня 2017 року після завершення літньої Всесвітньої Універсіади у Тайбеї, FISU прийме рішення про місце проведення таких змагань у 2021 та 2023 роках.

Враховуючи вищевикладене, наш Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в :

1. Інформацію ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, президента Спортивної студентської спілки України Імаса Є.В. взяти до відома.
2. Підтримати ініціативу Спортивної студентської спілки України щодо проведення в Києві літньої Всесвітньої Універсіади у 2021 (2023) році.
3. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням вжити необхідних заходів для подання відповідного досьє до FISU на право проведення в Києві літньої Всесвітньої Універсіади у 2021 чи 2023 році.
4. Контроль за виконанням цього Рішення покласти на народного депутата України, Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В.

Вірю в підтримку нашого рішення Урядом України.

Тарас Кремінь, народний депутат України, ПП “НАРОДНИЙ ФРОНТ”