Вадим Підберезняк: Допомогти дітям-сиротам соціалізуватися – головне завдання держави

Вадим Підберезняк: Допомогти дітям-сиротам соціалізуватися – головне завдання держави

Здійснюючи робочу подорож до Кривоозерського району народний депутат України Вадим Підберезняк завітав до села Берізки. Точніше, завітав до Березківського дитячого інтернату для дітей-сиріт, де познайомився з трудовим колективом та дізнався про проблеми інтернату та дітей.

Повна назва цієї установи – Комунальний заклад “Берізківський навчально-виховний – комплекс “Загальноосвітня школа-інтернат-ліцей I-III ступенів” Миколаївської обласної ради. Інтернат великий та захоплює як Кривоозерський, так і Первомайський та Врадіївський райони.  В ньому зараз 274 дитини та 150 працівників. Директором інтернату є Зінаїда Халімон.

Через те що на даний час діти знаходяться на літному відпочинку та оздоровлені, працівники інтернату своїми силами проводять ремонт у його приміщеннях. Зінаїда Халімон повідомила, що будівля інтернату була збудована ще у 30-ті роки минулого століття. Не можливо тільки зусиллями колективу забезпечити нормальне функціонування цього закладу, через що просить владу звернути увагу на цю проблему.

При час спілкування з трудовим колективом інтернату було наголошено важливе питання – яке може бути майбутнє у цих дітей після закінчення інтернату, як їм переходити у доросле життя. Вадим Підберезняк висловив свою вдячність директору та працівникам інтернату за те, що вони своїми силами намагаються створити максимум комфорту для дітей, передати їм свої знання та турботу.

«Ми з нашими колегами по фракції «Народного фронту» порадимося та я буду ініціювати законопроект з тим, щоб підтримати всіх дітей в країні такої соціальної категорії, ‒ розповідає Вадим Підберезняк, ‒ Таким дітям необхідна підтримка суспільства, щоб вони могли гідно влитися у життя та не залишитися на вулиці та без роботи. На цьому етапі керівник та колектив роблять все можливе, щоб забезпечити їм достойні умови проживання і нормальну освіту».

На думку депутата «Народного фронту» необхідна всебічна підтримка держави в отриманні вищої освіти, житла, у працевлаштуванні. Законопроект, який необхідно ініціювати має поєднувати і пільги при вступі до вищих навчальних закладів, і пільги в отриманні житла, і пільги для роботодавців у вигляді оподаткування, якщо вони будуть приймати на роботу спеціалістів з дітей-сиріт. Особливо, після отримання ними професійної освіти, але за відсутності професійного досвіду.

«Ця концепція ще має бути обговорена з колегами-депутатами, але необхідність саме комплексного вирішення цього питання, на мій погляд, очевидна. Допомогти таким дітям-сиротам соціалізуватися та реалізувати себе у суспільстві – головне завдання держави та самого суспільства», ‒ впевнений Вадим Підберезняк.