Вадим Підберезняк допоможе мешканцям села Богданівка налагодити сполучення з Южноукраїнськом

Вадим Підберезняк допоможе мешканцям села Богданівка налагодити сполучення з Южноукраїнськом

До народного депутата України фракції «Народний фронт» Вадима Підберезяка звернулися мешканці Богданівської сільскої ради Доманівського району з проханням розібратися у питанні формування об’єднаної громади та посприяти вирішенню сполучення з містом Южноукраїнськом, що знаходиться через річку Південний Буг від села Богданівка. З Вадимом Підберезняком у зустрічі з богданівцями районної організації «Народного фронту» Василь Іванченко та консультант з Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Дудюк.

На зустрічі з селянами Богданівський сільський голова Ростислав Шкурченко пояснив, що для мешканців постало складне питання – утворення об’єднаної громади. За перспективним планом сільська рада має приєднатися до Доманівської ОТГ, але відстань до районного центру 35 км по дуже поганій дорозі. За його словами, дістатися до Доманівки взимку, взагалі, проблематично. Крім того, до сільради стосовно приєднання надійшли пропозиції з сусідніх сіл. Нинішня ситуація така, що до Южноукраїнська всього 3 кілометри і більшість мешканців села мають там роботу. Тому, меншакці хотіли б приєднатися до обєднаної громади з центром в місті Южноукраїнську, але населенні пункти розділяє річка, через яку здійснюється паромна переправа.

Головне питання, яке задавали Вадиму Підберезняку на зустрічі в тому, чи можна вирішити проблему з преправою. За словами сільського голови проблема полягає у тому, що цей зв’зок ненадійний, особливо в зимку, коли стає лід. Він повідомив, що є випадки провалу людей під лід при спробі перейти річку.

Вадим Підерезняк висловив своє бачення, що зочки зору потенційного обєднання, зокрема, і медичного обслуговання, і врядування та інших послуг: було б добре, якби було сполучення з містом Южноукраїнськом. Для цього потрібно вирішити питання з мостом.

“Я можу обіцяти вам тільки те, що можна вирішити. Тому потрібно або будувати міст, або робити якесь пантонне сполучення, – говорить Вадим Підберезняк, ­ Я вважаю, з пантоном вирішити ситуацію набагато простіше. Тут, можливо, звернутися і до міністерства оборони, і до міністерства інфраструктури з питанням, щоб вони виділили для нормального сполучення пантон”.

Він повідомив, що одразу звернется до відповідних міністреств, щоб знайти такий пантон та встановити його. Вадим Підберезняк цікавився думкою громади: як люди бачать перспективи утворення об’єднаної громади і ским вони хотіли б об’єднатися.

“Ця реформа буде йти. Кожна територіальна громада може отримати більше коштів, більше прав і сама собі розпоряджується своєю землею, сама собі керує своїм життям. С ким вам обєднуватися — вирішувати тільки вам. Я вас буду підтримувати у будь-якому рішенні”, – сказав нардеп.

На запитання мешканців Богданівки чи не приєднають їх до когось примусово – народний депутат пояснив, що згідно закону об’єднання є добровільним. Тому ніякого примусового приєднання не буде. Разом з тим, Вадим Підберезняк та представник Миколаївського регіонального відділення АМУ розповіли про те що держава піклується про те, щоб громади були спроможними і могли забезпечити рівень надання послуг не гірше нинішнього та, бажано, покращити життя людей. В цьому і є сенс реформи децентралізації.

Що стосується змін до перспективного плану, то Вадим Піддберезняк пояснив, що як тільки реформа замислювалася та почала втілюватися – було одне бачення її реалізації. З часом накопичився досвід та потреби вносити зміни по мірі накопичення питань, які потрібно врегулювати.

“Нещодавна був прийнятий закон, який дозволяє приєднуватися до громад іншого району, пояснив парламентарій, ­ Тому, якщо виникають яксь питання, які заважають обєднанню громад, то, якщо це є доцільно, ми можемо вносити відповідні зміни”.

Він наголовив, що громада Богданівської сільської ради має сама визначитис — як вона бачить подальше життя і з ким буде об’єднуватися, а він буде у цьому сприяти.

“І якщо щось буде заважати на законодавчому рівни тому, щоб ви приєдналися до Южноукраїнська чи якоїсь громади у Первомайському районі — ми повинні ініціювати ці зміни до закону, щоб вам було краще. Якщо держава прийняла рішення про такі реформи, то держава максимально повинна сприяти покращенню життя громадан і громад, які створюються. Це обовязок держави. Мені сьогодні потрібно зрозумітти, що я можу зробити, щоб вам допомогти”, – наголосив наподний депутат.

Що стосується питання будівництва стаціонарного мосту, то Вадим Підберезняк пояснив, що в нинішніх умовах в державі — це не на часі. На його думку, будівництво мосту є складною та коштовною справою, яка потребує ретельного фахового вивчення, розробки проекту і так далі. Оскільки цей міст має, лише, місцеве значення, то питання його будівництва навряд чи буде вирішене у найближчі 5 років. Разом з тим, він переконаний, що варто дивитися наперед і планувати реалізацію цього інфраструктурного проекту. Наразі, актуальним і більш реальним стає питання встановлення пантонного мосту, чому Вдим Підберезняк посприяє, вже зараз.