Вадим Підберезняк: Нам вдалося врятувати для країни 47 мільярдів доларів

Вадим Підберезняк: Нам вдалося врятувати для країни 47 мільярдів доларів

Саме так прокоментував ситуацію з рішенням Стокгольмського арбітражного суду щодо претензій Газпрому до України. Міжнародний Стокгольмський арбітражний суд до якого звернулася держава Україна від Уряду Арсенія Яценюка виніс рішення на користь України.

«Суд визнав претензії до України на 47 мільярдів доларів ‒ незаконними. Україна не буде платити російському Газпрому. Це, по перше, ‒ прокоментував рішення Стокгольмського суду народний депутат України Вадим Підберезняк, ‒ По-друге, порядок встановлення ціни, визначений в контракті 2009 року визнаний – неринковим. Як нериковою визнано і ту формулу, за якою все це нам нараховувалося. По-третє, на черзі судовий позов по транзиту газу, оскільки ми вважаємо що цей контракт не відповідає ринковим умовам та інтересам України».

Нагадаємо, що у 2009 році тодішній прем’єр України Юлія Тимошенко підписала цей кабальній контракт на постачання газу, за яким Україна по завищеній фіксованій ціні, була змушена покупати близько 52 мільярдів кубометрів газу щорічно, незалежно від реальних потреб. В контракті було закладено, що Україна має все одно платити Газпрому за увесь обсяг, навіть, якщо вона його не споживала та не має право його продавати іншим.

У 2014 році Урядом Арсенія Яценюка було прийнято рішення позиватися до суду і не закуповувати газ на таких кабальних умовах. Для порівняння: газ за контрактом Тимошенко був по 450 доларів за м3, а за Уряду Яценюка вдалося знайти на зовнішніх ранках газ по 170 доларів м3. Таким чином, Уряд розпочав рух до справжньої енергетичної незалежності.

«Тоді, Газпром став вимагати від нас 47 мільярдів доларів, що перевищує річний бюджет України, фактично за те, що ми не спожили і не купили по завищеній ціні газ», ‒ пояснює Вадим Підберезняк.

Саме тоді Урядом Арсенія Яценюка був поданий позов до Стокгольмського арбітражу. Після трьох років роботи наших юристів ми отримали перемогу. Україна не повинна сплачувати Газпрому по цій угоді. Крім того, Стокгольмський арбітраж вимагає від Газпрому понизити ціну на газ, яка за контрактом не є ринковою. На разі, Україна буде далі боротися в арбітражі, щоб примусити Газпром виплатити Нафтогазу недоплачені кошти по транзиту.

«Нам вдалося врятувати для країни 47 мільярдів доларів. Це перемога нашої команди «Народного фронту», це – перемога всієї країни», ‒ наголосив Вадим Підберезняк у своїй заяві.