Міністр освіти Лілія Гриневич з робочим візитом була в Миколаєві

Міністр освіти Лілія Гриневич з робочим візитом була в Миколаєві

23 травня до Миколаєва з робочим візитом прибула міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.  Вона завітала до Миколаївського аграрного університету де взяла участь у відкритті пам’ятнику засновнику у першій у Східній Європі школи практичного землеробства Михайлу Ливанову та підписала Меморандум про створення науково-виробничого консорціуму між низкою вищів півдня України.  Звертаючись до студентів та викладачів навчального закладу Лілія Михайлівна наголосила, що майбутнє України як держави є в розвитку агро-промислового комплексу.

«Україна – це та країна, яка зможе здоровою їжею нагодувати велику частину світу. І цей величезний потенціал реалізовувати нам з вами», – сказала вона та наголосила на необхідності працювати над тим, щоб наш науковий потенціал було можливо запроваджувати у наше виробництво. Вона підкреслила, що потрібне нове законодавство і норми про інноваційну діяльність.

Міністр освіти на зустрічах з освітянами і інших закладах торкнулася поточних проблемних питань на Миколаївщині. Так вона піддала критиці рівень доступності інклюзивного навчання, яке в Миколаївщині є найнижчим в країні. Щодо стану професійно-технічної освіти в Україні Лілія Гриневич зазначила, що є необхідність передати ці заклади освіти у комунальну власність.

«Ми готові їх передавати, ‒ сказала міністр освіти, ‒ Ситуація, зараз, дуже змінилася з приводу фінансування профтехосвіти. Бо, якщо у 2016 її було передано без ресурсу, і я вважаю, що це було не правильно, і це була помилка, проти якої я виступала як голова комітету з питань освіти та науки».

Лілія Гриневич зазначила, що як вона стала міністром – ситуація помінялася. По-перше, зараз, професійно-технічні заклади передані на рівень областей і обласних центрів, а на міста обласного значення – вже ні. По друге, вони передані з додатковим ресурсом, тому що надається субвенція на здобуття загальної середньої освіти, плюс – є субвенції рідкісні професії. Наприклад, коли заклад готує одну професію, яка може бути витребувана у декількох областях. Це, відповідно, фінансується з державного бюджету.

«Для того, що ми могли повністю передати власність, а така політична воля є, необхідно, щоб місцева влада оформила земельні ділянки і майно цих профтехучилищ, цих навчальних закладів. Тільки тоді, ми можемо постановою Кабміну ці майнові комплекси передати. Тому, зараз м’яч на боці місцевих адміністрацій. Вони мають підготувати оформлення документів для такої передачі. Ми цю передачу готові здійснити», ‒ повідомила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що фракція «Народного фронту» послідовно виступає в парламенті України за підтримку та розвиток професійно-технічної освіти як важливе підґрунтя і створення додаткових робочих місць у майбутньому, так і розвитку економіки у цілому.