Народні депутати Вадим Підберезняк, Тарас Кремінь та Ігор Бриченко виступили на захист Миколи Мартиненка

Народні депутати Вадим Підберезняк, Тарас Кремінь та Ігор Бриченко виступили на захист Миколи Мартиненка

Затримання Миколи Мартиненка, який добровільно склав депутатський мандат півтора роки тому для неупередженого розслідування, є ознакою вибіркового правосуддя та політично мотивованих дій антикорупційних органів. Депутати «Народного фронту» Вадим Підберезняк, Тарас Кремінь та Ігор Бриченко зробили заяву.

Микола Мартиненко завжди послідовно та наполегливо працював над тим, щоб припинити корупційні схеми у паливно-енергетичному комплексі та зробити діяльність відповідних структур найбільш прозорими. Виступав за диверсифікацію постачань газу, прагнув відходити від закупівель газу у Російської Федерації.

Мартиненко один з перших був на Майдані. Він ніколи не боявся відкрито показувати свої погляди. Коли з’явилися фейкові звинувачення в його адресу – він нікуди не ховався, не прикидався хворим, а добровільно склавши з себе депутатські повноваження та допомагав слідству.

Разом з тим, ми до сих пір ми не побачили з боку правоохоронних органів, а, конкретніше, НАБУ – дій по боротьбі з попереднім режимом. Ми не бачимо жодної справи. До сих пір на свободі залишаються поплічники Януковича, а створений для боротьби з корупцією орган НАБУ – займається політично упередженими розправами.

Так звану «справу Мартиненка» НАБУ намагається фальсифікувати вже півтора роки. Проте жодних доказів проти нього так і не було знайдено. Таким чином, відбувається покриття справ колишніх діячів режиму Януковича та під видом боротьби з ними йде переділення сфер впливу.

Розправу над Миколою Мартиненко НАБУ здійснює через підконтрольного йому  одіозного суддю Солом’янского райсуду Києва Бобровника. Цей, так званий, слуга закону, перебуває на гачку у НАБУ через власні злочини. Саме він дав дозвіл на обшуки в усіх помешканнях Миколи Мартиненка та членів його сім’ї.

Ми, депутати та однопартійці «Народного фронту» вимагаємо об’єктивного розслідування, незалежного суду, недопущення вибіркового правосуддя та виключення політичної мотивації в діяльності антикорупційних органів. Ми вимагаємо від Вищої ради правосуддя негайного відсторонення судді Солом’янського райсуду Києва Бобровника.

Вадим Підберезняк

Тарас Кремінь

Ігор Бриченко

народні депутати України, фракція «Народний  фронт»