Тарас Кремінь прийняв участь у регіональній платформі Асоціації міст України по вирішенню проблем комунального господарства

Тарас Кремінь прийняв участь у регіональній платформі Асоціації міст України по вирішенню проблем комунального господарства

Народний депутат України Тарас Кремінь взяв участь у роботі Миколаївської регіональної платформи по вирішенню проблем комунального господарства міст області та їх сталого розвитку, що проходила у Миколаївському відділені Асоціації міст України. Він повідомив, що розвиток місцевого самоврядування напряму залежить від ходу та якості децентралізації, яка, розкриває всі можливості громадам для розвитку.

«Три роки децентралізації в Україні відкрили колосальні можливості для зміни формату, для наповнення місцевих бюджетів, для затвердження нових податків. Тому, я вважаю, що Миколаївщина, сьогодні, яка має за результатами тільки першого кварталу перевиконання бюджету від 50 до 70 відсотків може сміливо говорити про те, що вона успішно йде шляхом оновлення і реформування основних напрямків своєї діяльності. І тут ми говоримо про заклади житлово-комунального господарства, медицини і освіти», ‒ сказав Тарас Кремінь.

Тарас Кремінь повідомив, що він, як член комітету з питань освіти та науки, з оптимізмом спостерігає за темпами реформи освіти у Миколаївській області.

2

«Я бачу, яким темпом створюються опорні заклади. Я можу говорити, наприклад, про Новобузьку школу №1, яка минулого року виграла конкурс і понад 5 мільйонів гривень пішли на поліпшення матеріально-технічної бази, ‒ повідомив він, ‒ Я дивлюся на Чорноморську територіальну об’єднану територіальну громаду, яка надзвичайно динамічна розвиває своє господарство, наповнює бюджет. Відремонтований сільський будинок культури, який єдиний в Україні з опаленням, школа. Найближчим часом буде відремонтована теплотраса, тощо».

Тарас Кремінь відмітив розвиток першої на Миколаївщині – Куцурубської громади, до якої приєдналися ще декілька сільських рад.

«Чим спроможніша громада, чим більше в них можливостей – тим більше потенціалу для їх подальшого розвитку. Ми зупиняємо, в такий спосіб, міграцію населення. Ми створюємо умови для розвитку робочих місць і відкриваємо перспективу для міжнародних інвесторів, для державно-приватного партнерства», ‒ сказав Тарас Кремінь.

Він висловив надію, що у 2017 році перспективний план об’єднання громад у Миколаївській області знайде своє динамічне продовження та очікує, що Миколаївщина буде тримати на Півдні України пальму першості з децентралізації. У зв’язку з цим він очікує підвищення спроможності закладів охорони здоров’я, освіти, комунального господарства, а, також, вірить у відновлення Миколаївського аеропорту та відновлення зборів у місцеві бюджети з портів.

1

Також,  Тарас Кремінь розповів про хід реформи освіти в умовах децентралізації. Він повідомив те, що місяць тому на базі Миколаївського інститути післядипломної освіти було проведено круглий стіл і слухання стосовно діяльності відділів освіти об’єднаних територіальних громад, а також опорних закладів, шкіл і філій у Миколаївській області.

«Я вважаю, що цей результат є одним з найкращих в Україні, бо те є, якраз, та ініціатива, яка повністю солідаризується із концепцією нової української школи, запропонованою міністром освіти Лілією Гриневич, ‒ говорить Тарас Кремінь, ‒ Це повністю консолідується із законом про освіту, який, дасть бог, ми будемо приймати у липні цього року. По-третє, це солідаризується з європейськими цінностями, міжнародними звітами, в тому числі – фінансових установ».

Депутат «Народного фронту» впевнений, що українська освіта поступово стає конкурентоспроможною. Підтвердженням цього є і проведення за тиждень міжнародної освітньої виставки вищів, і активне створення ради стейкхолдерів, і відкриваються нові можливості на базі ПТУ Миколаївської області. Йде створення всіх необхідних умов для підготовки спеціалістів та, відповідно, умов для робочих місць.