Вадим Підберезняк: Відповідає за всю роботу НАЗК – голова і вона повинна всю роботу проаналізувати і надати відповіді

Вадим Підберезняк: Відповідає за всю роботу НАЗК – голова і вона повинна всю роботу проаналізувати і надати відповіді

Таку позицію висловив депутат «Народного фронту» Вадим Підберезняк у вечірньому ефірі телеканалу «112» 5 квітня.

Позиція фракції «Народного фронту» ‒ треба поставити питання Уряду по НАЗК.

«Якщо керівник за невиконання своїх обов’язків перекладає на своїх підлеглих… Каже «я не винуватий» ‒ це ти не зміг організувати свою роботу. І керівник будь-якої структури відповідає за цей напрямок, ‒ наголошує Вадим Підберезняк,  ‒ Потрібно дуже ретельно проаналізувати – чого так відбулось, але винні повинні бути покарані. Відповідає за всю роботу НАЗК – голова і вона повинна всю роботу проаналізувати і надати відповіді».

Підберезняк на 112 каналі(8)

На думку народного депутата, якщо люди не в змозі налагодити роботу, то вони не в змозі контролювати дію такого важливого органу і надалі.

«Революційний крок НАЗК в тому, що депутатів та всіх інших зобов’язали декларувати всі доходи і все що відбувається. Таким чином, вкрилося багато технічних фактів, ‒ розповідає Вадим Підберезняк, ‒ Але, якщо є технічна проблема, яка виникає в роботі цього важливого органу та ще за такі величезні кошти, то ви мені вибачте. Ми не можемо когось вчити роками за такі кошти, щоб, колись, через 10 років, вони, можливо, запрацювали».

Що стосується міжнародного аудиту НЗК, то Вадим Підберезняк вважає це прийнятним, але на даному етапі не обов’язковим.

«Ми повинні представити суспільству результати роботи як НАЗК, так і результати перевірки як депутатів чи інших чиновників, ‒ сказав Вадим Підберезняк та підкреслив, що особисто він не боїться перевірки та додав, ‒ Але, якщо орган не може елементарно здійснити технічну роботу – то питання у тому, як він може організувати всю іншу роботу».

В парламенті пролунала така пропозиція, щоб саме профільний комітет зайнявся питанням перевірки діяльності НАЗК, назвав винних та надав пропозиції, що робити й надалі. Тому, на думку народного депутата, на цьому етапі міжнародний аудит необов’язковий.

Підберезняк на 112 каналі(7)

Під кримінальну статтю підпадають тисячі чиновників різного рівня, але вони невинні, оскільки не можуть скористатися е-декларуванням. Разом з тим, Вадим Підберезняк зауважив, що серед тих, хто критикує НАЗК є і «професійні» критики, які зацікавлені взагалі завалити роботу органу. По відношенню до таких депутат «народного фронту сказав: «Якщо ти від кого щось вимагаєш, то і будь сам такий чесний, прозорий і будь готовий відповісти на всі питання».