Тарас Кремінь: Ми маємо на Миколаївщині зберегти і пам’ятники культури, і сприяти її подальшому розвитку

Тарас Кремінь: Ми маємо на Миколаївщині зберегти і пам’ятники культури, і сприяти її подальшому розвитку

Під час церемонії покладання квітів до пам’ятнику Тарасу Шевченку один з лідерів «Народного фронту» Миколаївщини народний депутат України Тарас Кремінь розповів про заходи, які сьогодні відбуваються до дня пам’яті великого кобзаря та ті заходи по розвитку культури, які варто зробити на Миколаївщині.

«Сьогодні Україна відзначає не тільки день народження Тараса Шевченка, але і вшановує цього річних лауреатів державної премії України Тараса Шевченка. В поезії це став Іван Малкович, ‒ сказав Тарас Кремінь, ‒ Сьогодні разом Президент України Петро Порошенко і міністр освіти Лілія Гриневич вручають нагороди переможцям міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який відбудеться у Києві».

На думку депутата «Народного фронту» в числі знаменитих людей, які працюють на імідж і посилення авторитету Шевченко на Миколаївщині можна згадати Світлану Фоміних ‒керівника хору студентів Миколаївського училища культури. Також депутат згадав Андрія Антонюка ‒ лауреата Шевченківської премії, Леоніда Преславського, Миколу Вінграновського, Олександра Сизоненко, Дмитра Креміня, який своєю поезією і творчістю зміг об’єднати Миколаївців в найдраматичніші роки.

«Я вітаю миколаївців не тільки з цією непересічною подією. Я хотів би, щоб ми зберегли на Миколаївщині місця, пов’язані з діяльністю тих, хто примножив його скарб. Це, у першу чергу, об’єкти культурної спадщини, пов’язанні із діяльністю товариства «Просвіта», пов’язані із діяльністю Миколи Аркаса, це, зрештою, ті пам’яткі культури, ті заклади освіти, ті раритетні видання. Я міг би згадати історію України-Русі, яка повинна бути перевидана за кошти обласного бюджету. За книгу «Шевченківський словник» Нестора Малечі – найпершого і найголовнішого дослідника шевченківської творчості, нашого Миколаївця», ‒ сказав Тарас Кремінь та підкреслив важливість збереження будинків, де перебувала миколаївська «Просвіта», а також необхідність створити пам’ятник Миколі Аркасу.

У пам’ятному заході на честь Тараса Шевченка взяли участь активісти Миколаївської організації партії «Народний фронт». Також, на запрошення голови Миколаївської обласної організації у мітингу взяв участь голова ДУК Дмитро Ярош.

2

8

9

4
6

3
7