Ці нелюди розуміють тільки силу – Вадим Підберезняк про постійні обстріли терористами мирних мешканців та позиції ВСУ

Ці нелюди розуміють тільки силу – Вадим Підберезняк про постійні обстріли терористами мирних мешканців та позиції ВСУ

Вадим Підберезняк, депутат “Народного фронту” в ранковому ефірі на «112» каналі розповів про зв’язок між ситуацією на фронті та стосунками з путінським режимом, а також санкціями та позицією світової спільноти.

На запитання ведучих у студії коли буде перемир’я і коли припиняться обстрілі на фронті, як вважає Вадим Підберезняк він відповів:

«Я думаю, що це потрібно запитати у Путіна, насамперед. І з нашого досвіду ми розуміємо, що будь-які обіцянки з тієї сторони про припинення вогню, по якісь, там, гарантії – вони не виконуються, ‒ сказав депутата «Народного фронту», висловивши надію  Ці люди чи нелюди розуміють тільки одну мову, мову сили».

Він запропонував знову повернутися до визначення статусу цих цієї ситуації. Тобто, якщо це АТО, то влада має навести конституційний порядок, а якщо війна, то ми маємо про це заявити, в тому числі на міжнародному рівні.

«Влада в Україні, якщо вона влада, повинна показати і доказати всі можливості, а вона має можливості навести порядок. І після того будь-яке перемир’я наступить у першу чергу», ‒ підкреслив Вадим Підберезняк.

Враховуючи те, що російська сторона не виконує Мінські домовленості: позиція «Народного фронту» в цьому питанні полягає в тому, що першими кроками на цьому шляху мають бути переговори з країнами-підписантами Будапештського меморандуму, які гарантували територіальну цілісність України.

Стосовно періодичного відключення електроенергії у прифронтових населених пунктів Вадим Підберезняк висловився за рівноправні двосторонні стосунки між обленерго та мешканцями.

«Якщо відбуваються якісь відключення, будь ласка, робіть якісь компенсації для людей», ‒ звернувся Вадим Підберезняк до електропостачаючих підприємств.

Стосовно санкцій до Росії та обурення світової спільноти через визнання Росією паспортів терористичних утворень ДНР/ЛНР Вадим Підберезняк вважає за потрібне в продовжувати і посилювати санкції.

«Увесь цивілізований світ, якщо він – цивілізований світ, повинен визнати, що відбулося анексування території і тому, до тієї держави, яка анексувала потрібно відноситися як, по-простому кажучи, як до гопника, ‒ сказав Вадим Підберезняк і далі підкреслив, що відсутність світової реакції на російську агресію зламає світову систему безпеки, ‒ Тут, можливий тільки один варіант, якщо весь цивілізований світ зрозуміє, що це ‒ загроза, не тільки Україні, це – загроза всьому світу. Тому що йдеться про зміну території не тільки України. Може йти про території всіх держав. Тому що, якщо тут можна, то чого там неможна?! І тоді це може бути не тільки Росія, а й будь-яка інша держава».

Він наголосив, що в радбезі ООН і, взагалі, на світовому рівні потрібно змінити риторику у відносинах з Росією і спілкуватися з представниками влади цієї держави як з агресором.

«І коли вони будуть відчувати світову відповідальність і наслідки за те, що вони коять ‒ тільки тоді почнеться щось змінюватися», ‒ наголосив Вадим Підберезняк.

http://112.ua/video/vadim-podbereznyak-narodnyy-deputat-ukrainy-gost-112-ukraina-22022017-228037.html