Тарас Кремінь: Державні свята ‒ це ті, які відіграли виключну роль для утвердження української держави

Тарас Кремінь: Державні свята ‒ це ті, які відіграли виключну роль для утвердження української держави

Народний депутат України, член фракції «Народного фронту» Тарас Кремінь у ток-шоу «Контраргумент» в ефірі Миколаївської ОДТРК взяв участь у обговоренні декомунізації, зміни назв вулиць та історичної роль цього процесу.  

Тарас Кремінь звернувся до Миколаївців з проханням активно долучатися до суспільного життя у нашій державі. Він сказав:

«На виконання пакету декомунізаційних законів відбуваються процеси відновлення історичної пам’яті. З’являються нові данні про історичне минуле ХХ століття, минулих епох. Я вважаю, що Миколаїв, дякуючи декомунізаційним законам, все таки, зміг відтворити частину свого історичного минулого».

За словами депутата «Народного фронту» люди почали впізнавати своїх героїв, починаючи від Аркаса, говорячи про Грейга. Перестали забувати і соромитися трагічних сторінок свого минулого. В тому числі тих, хто брав активну участь у революційних змаганнях 1917-1921 рр., а також у трагічні часи у другій половині ХХ ст.

«Незважаючи на величезний розголос у державі, миколаївці проявили низьку активність в процесі обговорення декомунізаційних законів», ‒ зауважив Тарас Кремінь і висловив надію, що попереду ще процес усвідомлення, узвичаєння і плідної роботи.

3Також, Тарас Кремінь прокоментував свою позицію щодо змін у державних святах, запропоновану Інститутом національної пам’яті на чолі з Володимиром В’ятровичем. Він пояснив, що на сьогодні відповідна пропозиція В’ятровича не зареєстрована як законопроект. Враховуючи, що законотворчою ініціативу мають тільки народні депутати, голови парламенту та Уряду і Президент, Тарас Кремінь вважає, що пропозиція українського Інституту національної пам’яті – це їхня особиста позиція, яка для підтримки має бути обговорена.

«Моя позиція така: треба чітко усвідомлювати, що є державним святом і вихідним днем, що є державним святом і робочим днем, що є днем жалоби, що є днем ювілейним на вшанування пам’яті тих або інших героїв, ‒ сказав Тарас Кремінь та підкреслив важливість закладеної концепції, ‒ Державні свята – це ті свята і можуть бути вони вихідними, які відіграли виключну роль для утвердження української держави».

Далі Тарас Кремінь розповів, що разом з Миколаївською обласною телерадіокомпанією, широким колом фахівців та експертів протягом 25 років ведеться спільна робота і намагання достукатися до окремих посадовців з метою відновлення історичної пам’яті.

«Сьогодні ми презентували 60 відеофільмів із серії «Реабілітовані історією» до 25 річчя національної програми «Реабілітовані історією». Миколаївщина ‒ перша область в Україні, яка запропонувала відео версію своєї історії: забутої, чорної, трагічної, жорсткої двадцятого століття», ‒ сказав Тарас Кремінь та підкреслив, що Миколаївщина одна з небагатьох областей, де з обласного бюджету виділяється кошти на відповідні програми.

4Стосовно якості проведення обговорення декомунізації народний депутат України висловив своє невдоволення: «Я не погоджуюсь із тим, що центральну вулицю Миколаєва, яку, чомусь, назвали проспектом, хоча – це бульвар: мер легким розчерком пера вирішив назвати Центральним».

Тарас Кремінь пояснив, що Миколаїв ‒ це не тільки суднобудування, а й ровесник давньої Трої, свідок і учасник козацьких часів, місто з бурхливою історією ХХ і ХХІ століття.

«Ця назва мала б об’єднати різні вікові, часові паралелі, різні цивілізації і стати, все таки, місцем єднання і соборності українців різних поглядів, етносів, культур і рас. Тому, власне, в цьому розумінні повинен бути якій елемент соборності єдності і величезної перспективи».

2

1