Дайте людям об’єднатися – Вадим Підберезняк напередодні голосування про закони о децентралізації

Дайте людям об’єднатися – Вадим Підберезняк напередодні голосування про закони о децентралізації

Народний депутат України Вадим Підберезняк закликав колег по парламенту підтримати законопроекти, за якими буде надано можливість утворювати об’єднані громади населеним пунктам з різних районів, а також приєднувати до вже існуючих ОТГ нові населені пункти, врегулювати статус сільських старост і працівників органів місцевого самоврядування.

На 9 лютого на розгляд Верховної Ради виноситься повторно відразу п’ять законопроектів, пов’язаних з децентралізацією влади. Найважливішим є № 4772. Він дозволить місцевим радам приєднуватися до вже утворених об’єднаних територіальних громад. Серед інших законопроектів – такий, що визначає статус старости (№4742), встановлює повноваження сільських, селищних, міських голів (№4110), підвищує престижність служби в органах місцевого самоврядування (№2489), регламентує порядок добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520). Останній законопроект на разі не включено до порядку денного.

Представник фракції «Народного фронту Вадим Підберезняк» закликає колег по парламенту зробити це, безпосередньо, у день засідання.

«Дайте людям об’єднатися, ‒ звертається до своїх колег народний депутат України Вадим Підберезняк, ‒ Давайте, дамо можливість тім громадам, які хочуть розвиватися, самим розпоряджатися власним життям та отримати всі необхідні повноваження і ресурси».

Зокрема, у Миколаївській області за відсутності нормативного врегулювання не можуть створити об’єднану громаду Радсадівська сільська рада (Миколаївський район) та Козирська сільська рада (Очаківський район).

Так само ці питання можуть набути актуальності для сільських рад Вітовського і Снігурівського районів, Арбузинського і Вознесенського та інших. В цілому по Україні десятки потенційних громад очікують прийняття відповідних законів.