Вадим Підберезняк: Америка, як демократична держава буде послідовно підтримувати Україну

Вадим Підберезняк: Америка, як демократична держава буде послідовно підтримувати Україну

У ефірі каналу «112» 19 січня народний депутат України, член фракції «Народного фронту» Вадим Підберезняк розповів про стосунки України та США при президентові Трампі, перспективи НАТО та санкції проти Росії, про безпеку у Європі та євроінтеграцію України, про необхідність чіткого плану врятування України та про виключення Надії Савченко зі складу комітету по нацбезпеці.

Ведучі у студії: Які очікування від нового президента США – Дональда Трампа?

«Очікування дуже прості. Я думаю, що Америка, як демократична держава буде послідовно підтримувати Україну, як це було і до того. Тому, що будь то Трамп, чи хтось інший – в Америці існує така система, що одна людина не зможе поміняти всю політику. Тому, я думаю, що Америка буде підтримувати Україну і надалі. Але дуже важливо нам вистроїти такі відносини, щоб не тільки Америка, а і увесь світ і Європа були дуже зацікавлені у тому, щоб захистити та допомогти Україні», ‒ сказав Вадим Підберезняк.

4Він наголосив  про необхідність підняття питання того ще Будапештського меморандуму, яким Україні гарантували безпеку. Нам потрібно відштовхуватися від цього, тому під загрозою не тільки Україна – під загрозою всі інші держави. Мова йде про виклик світовій безпеці.

Депутат «Народного фронту» висловив впевненість, що Америка буде підтримувати територіальну цілісність України в її кордонах. Також, Вадим Підберезняк підкреслив, що для всіх лідерів великих країн це буде певним викликом, щоб не зганьбитися в очах світу.

Стосуючись питання заяв Трампа щодо майбутніх стосунків з Росією Вадим Підберезняк прокоментував:

«Трамп заявляв до того дуже багато, але, давайте не будемо забувати, що тоді він був кандидатом у президенти. По-перше. По-друге, в мене особисто немає підтвердження того, що це Росія допомагала Трампу перемогти. Але дуже багато в Америці і в світі скандалів з втручанням Росії в американську виборчу систему, ‒ та додав, ‒ Росія показала, що вона впливає, але Україна – це не самоціль. Росія показала, що ціль Росії – захопити і зробити вплив, навіть, на американські вибори, на американських виборців і впливати на увесь світ. Тому ця загроза, яка стоїть сьогодні, ця загроза не тільки Україні, а й усьому світу. Тому, давайте не забувати, хто був Трамп і як він досяг своєї мети».

2Вадим Підберезняк впевнений, що роль НАТО буде тільки посилюватись. Тому що НАТО – це не тільки Америка. НАТО – це міжнародна система безпеки, яка покликана захищати не тільки Америку, але і Європу і ще дуже багато країн. Членом НАТО є і Великобританія, яка була підписантом Будапештського меморандуму.

«І, як показує практика – Європа не так далеко від нас. Це один крок. Тому Україна – це такий форпост. І вони, я думаю, все це розуміють. А якщо не розуміють, то, я думаю, зрозуміють дуже скоро», ‒ сказав нардеп.

Вадим Підберезняк висловив впевненість що санкції з Росії не знімуть та, навпаки, їх будуть посилювати. Україна, як держава, і всі високопосадовці повинні вимагати тих гарантій безпеки, які були надані у будь-якому вигляді.

Коментуючи думку ведучих у студії щодо пропозиції новообраного президента США зняти санкції за умови скорочення ядерного арсеналу Росією, Вадим Підберезняк відмітив:

3

«У Трампа трохи інша мета, я думаю, по відношенню до Росії: послабити Росію не тільки відштовхуючись від конфлікту в Україні, від цієї агресії. У Трампа мета, я думаю, зробити вплив більший, ніж до того собі ставив мету Барак Обама. Разом з тим, цей вплив буде зменшуватися і на Україну, ‒ далі Вадим Підберезняк додав, ‒ Давайте не забувати, що якби ми не хотіли ‒ ми не перенесемось у будь-яку іншу країну світу чи будь-яке інше місце. Тому – ми сусіди. В нас є такий собі агресивний сусід. Ми повинні розуміти і думати, як нам з ним жити надалі. Цей сусід – не вся Росія і не всі росіяни. Цей сусід – це Путін і ті люди, які разом з ним».

Вадим Підберезняк висловив сподівання, що за іншого президента ми маємо відновлювати відносини. Він підкреслив, що у цих нових стосунках Україна має бути на рівних, а не випрошувати щось як жебраки, як це було за попередніх стосунків.

Про майбутню зустріч президентів США та України Вадим Підберезняк підкреслив, що вже немає часу для поступового знайомства. Потрібно вибудовувати план дій.

6

«В нас повинен бути план – як ми виводимо з економічної кризи, план реформ, а не «шо захотіли, те і зробили». І план, як ми строїмо відносини на міжнародній арені. Якщо такого плану нема – це не мінус, це наш програш. Тому я впевнений, що президенту Порошенку на цю зустріч потрібно їхати вже з певним планом і з тим, щоб не просити, а підходити,
виходячи з цього плану, допомога, яка буде, і ті дружні відносини, які можуть бути і надалі – повинні відштовхуватися від плану врятування України, ‒ підкреслив депутат «Народного фронту».

Серед першочергових завдань до плану економічного розвитку Вадим Підберезняк відмітив необхідність підняти рівень доходів громадян.

«Той базис який є в Україні: і технологічний, і промисловий дозволяє нам створити свою зброю. Але в нас немає часу. І в той час, коли ми з вами розмовляємо ‒ на Сході України гинуть люди, наші хлопці, наші військові, –  сказав Вадим Підберезняк та додав, ‒ Так нам потрібна і зброя, і допомога, а, може, і найкращі технології».

11Також Вадим Підберезняк бачить повернення Донбасу і Криму у зв’язці із зовнішною підтримкою та внутрішніми реформами: «Якщо ми самодостатні – ми зможемо зробити і так все самі. Нам потрібно, тільки, трохи часу. Я думаю, що питання і євроінтеграції вирішиться саме тоді, коли Україна стане самодостатньою державою. Якщо Україна буде щось виробляти, то тоді Євросоюз сам прийде і скаже: хлопці, давайте з нами! Сьогодні нахлібники нікому не потрібні».

На завершення програми Вадим Підберезняк прокоментував пропозицію профільного комітету з нацбезпеки виключити зі свого складу Надію Савченко. Він підкреслив що комітет з питань національної безпеки та оборони – це дуже важливий комітет на сьогодні для України.

«Ті люди, які є державниками, вони повинні діяти як державники. Не так як собі захотілося, чи заманилося», ‒ сказав він.

На думку Вадима Підберезняка викликали підозру з самого початку ті події, коли  пані Савченко потрапила у полон, то тільки до неї пускали телебачення під час суду.  Чому тільки про неї кажуть і чому тільки вона, такий собі, герой України?! Яким чином вона стала героєм і чому вона не розповідає, що саме через неї загинули бійці її підрозділу?!

12

«Я ніколи не приховував цю свою позицію. Я навмисно вийшов із залу Верховної Ради коли вона складала присягу народного депутата, щоб не ганьбити свою совість. Тому, я розумів для себе, що це не просто так для цієї людини Росія дозволяє ефіри, щоб Україна це все бачила і робили з неї такий образ. Особисто я не мовчав», ‒ підкреслив Вадим Підберезняк.

Вадим Підберезняк висловився за необхідність як найшвидше поставити питання виключення Надії Савченко про виключення з комітету і він буде за це голосувати. Також він наголосив на необхідності нашим спецслужбам більш тісно взаємодіяти з Верховною Радою.

Вадим Підберезняк наголосив, що Надія Савченко навмисно поводиться нестандартно, щоб пригорнути до себе увагу. На його думку викликають неабияку увагу ті факти, що Савченко запросто з’їздила на окуповану територію, просто зустрілася з терористами та від них отримала списки військополонених.

«Якимось чином їй подарували пару полонених. Я, навіть, не здивувався, якби для того, щоб вона стала, такою собі, «королевою»: ще десяток людей, завдяки, начебто, їй – відпустили. Я думаю, Надія Савченко діє не сама. Я думаю, що потрібно розуміти, що це гвинтик і потрібно вивчати, хто за нею стоїть. Не саму Надію Савченко, а цю систему, яка працює».