Вадим Підберезняк про олігархів: Вони вкладають мільйони доларів у брехню з тим, щоб далі красти мільярди

Вадим Підберезняк про олігархів: Вони вкладають мільйони доларів у брехню з тим, щоб далі красти мільярди

Народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації партії «Народний фронт» Вадим Підберезняк дав роз’яснення щодо зізнання біглого українського олігарха Олександра Онищенка відносно замовної інформаційної кампанії проти уряду Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, що олігарх Олександр Онищенко, який втік з України у Велику Британію, дав скандальне інтерв’ю газеті «The Independent», в якому він зізнався, що через підкуп ЗМІ та проплачені вуличні акції він організував цькування прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та його уряду з метою відставки. Яценюк заважав здійснювати корупційні схеми самому олігархові та його покровителям. Газета пише про високопоставленого чиновника, який фактично найняв Онищенка для організації кампанії проти глави уряду.

Чиновник сказав олігархові, зазначає «The Independent»:  «Яценюк – наш ворог, і знищить все, що ми хочемо зробити… Ви повинні допомогти мені викинути його…». Тому Онищенко організував відділ пропаганди проти обраного прем’єр-міністра. «Я вбив його за один рік», – говорить він, стверджуючи, що рейтинг Яценюка впав з 30 до 1 відсотка. За його словами, з щомісячним бюджетом в  3 млн. доларів він фінансував протести, заплатив за антиурядові акції і підкуповував ЗМІ заради публікацій проти Яценюка. Загальна сума витрат на антиурядову кампанію становила 30  мільйонів доларів.

Народний депутат України Вадим Підберезняк наступним чином прокоментував цю інформацію:

«З цього інтерв’ю ми отримали підтвердження того, про що вже давно говорили – проти уряду Аресенія Яценюка здійснювалася свідома підривна кампанія. Це – справжня  мафіозна змова, щоб усунути уряд, приведений до влади Майданом, ‒ сказав він та додав, ‒ Вони вкладають мільйони доларів у брехню з тим, щоб далі красти мільярди!»

Далі, Вадим Підберезняк повідомив, що в інтересах олігархічних груп відбулася змова. Через підконтрольні засоби масової інформації, більшість яких належать олігархам, у суспільство вкидувалася брехня. Розхитувалася коаліція, підривалися цінності, які були закладені у коаліційну угоду лише з однією метою – припинити курс на реформи та повернути країну до олігархічної влади.

На думку депутата від «Народного фронту» ззаяви Онищенка фактично підтверджують, що йдеться про державний злочин, коли «газовий» ділок у змові з корумпованими посадовцями дискредитували уряд Яценюка.

«Онищенко зізнався, що до боротьби проти тодішнього уряду його спонукали ініціативи Яценюка щодо підвищення рентної плати до 70% на діяльність спільних підприємств з видобутку природнього газу в Україні. Це давня грабіжницька схема з визискування тіньовими ділками і корупціонерами природніх ресурсів нашої держави. Так Яценюк зламав традиційну годівницю для корупціонерів, коли за безцінь видобувався державний газ, а доходи від його продажу на внутрішньому ринку йшли в кишені тіньовим «газовим» магнатам», ‒ пояснює Вадим Підберезняк.

Зізнання Онищенка, переконаний Вадим Підберезняк, також є підтвердженням дієвих реформ уряду Яценюка. Енергетична реформа була одним з його пріоритетів. Вона була спрямована на зміцнення нашої незалежності від Росії, що в тому числі передбачало нарощення видобутку українського газу й припинення у цьому секторі корупційних схем.

«Реформаторів завжди не люблять, особливо тих, хто зачіпає інтереси найбагатших в інтересах всього народу, ‒ говорить Вадим Іванович, ‒ Заяви Онищенка вслід за зізнанням Мочанова і Саакашвілі, викриттям Столярової, згадайте скандал з телеканалом «Інтер», є черговим підтвердження цілеспрямованої кампанії, навіть, не стільки проти самого Яценюка, як проти курсу корінних реформ, проти майбутнього України.

Як підтвердження своїх тез Вадим Підберезняк навів приклад навколо закону про спецконфіскацію. Свого часу Яценюк зупинив масштабну аферу з викрадення 1,5 млрд. доларів Януковича. Але сьогодні спецконфіскацію блокують ті, хто намагається привласнити ці 1,5 млрд., переписавши на себе офшорні компанії Януковича.

«В нас серед політиків та чиновників залишилося багато тих, хто або пов’язаний з Януковичем, або так само брав участь у розкраданні країни і опирається відновленню справедливості. Тому вони не голосують за закон про спецконфіскацію, ‒ підкреслив Вадим Підберезняк, ‒ Люди мають право знати правду. Правду про  тих своїх обранців, які їм брешуть і хочуть залишити все так, як є. Подивіться, як ці депутати голосують – і все стає на свої місця».

Також, Вадим Підберезняк повідомив, що депутати «Народного фронту» звернулися до НАБУ, щоб правоохоронці встановили замовників та ініціаторів політичної кризи та брудної кампанії як проти «Арсенія Яценюка», так і проти «Народного фронту».