Народні депутати України Ігор Бриченко та Тарас Кремінь відвідали Очаківщину

Народні депутати України Ігор Бриченко та Тарас Кремінь відвідали Очаківщину

Депутати Верховної Ради України Тарас Кремінь та Ігор Бриченко відвідали Очаківський район. Напередодні виборів в новоутворених об’єднаних громадах та довиборів у вже існуючих – члени «Народного фронту» зустрілися з представниками цих громад та обговорили нагальні питання реформи та розвитку громад. Тарас Кремінь та Ігор Бриченко відвідали першу на Миколаївщині ‒ Куцурубську сільську об’єднану громаду.

Процес децентралізації невпинно крокує Україною і як відомо однією з перших об’єднаних територіальних громад є саме  Куцурубська ОТГ Очаківського району Миколаївської області. На даний час ОТГ налічує 3855 жителів, з яких 2285 чоловік проживають у с. Куцуруб, 1300 – с. Іванівка, 270 – с. Яселки.

25 жовтня 2015 року відбулися перші місцеві вибори для утворення  Куцурубської об’єднаної територіальної громади. До складу якою обрано 11 жінок та 3 чоловіків. Середній «депутатський вік» – 34 роки.

Зустрівшись з представниками громади народні обранці поцікавилися їх ставленням до процесу змін, що відбуваються у зв’язку із децентралізацією, і як саме вони з ними ладять.

Голова ОТГ Інна Копійка була досить відверта і зазначила, що одна із основних проблем, це те, що два роки поспіль проводяться вибори, у зв’язку з чим немає змоги повноцінно відпрацювати стратегічні цілі розвитку громади, адже як тільки сформувалася команда для активної роботи вже час йти знов на вибори. Та виразила побоювання, що ті кошти з освітньої, медичної субвенції, що наразі надалися для громади ‒ це буде тільки в цьому році, а надалі цього може і не бути.

Важливим питанням з якими звернулися до народних депутатів представники громади є питання відносно орендної ставки на землю, акцизу, ремонту дорожнього господарства та реформи освіти та медицини.

2Коли питання громади торкнулися аграрних питань Ігор Бриченко відзначив, що наразі вперше за останні багато років до проекту  бюджету  України на 2017 рік закладені кошти на реалізацію аграрних програм направлених на підтримку і розвиток малого та середнього сільгоспвиробника. Але проблемою є питання земельного оподаткування, та невдала спроба КМУ відмінити ПДВ. Також народний депутат зазначив, що завдяки децентралізації громада отримає повноваження відносно розподілення коштів, встановлення місцевих податків, що саме вони, представники громади, будуть займатися питаннями наповнення бюджету, рахувати кошти і розуміти куди їх доцільніше  витратити. І це в першу чергу буде відповідальність громади, і вже не буде можливості перекласти її  ні на райдержадміністрацію ні на будь-кого іншого.

Відповідаючи на питання громади щодо проблем з прийняттям окремих рішень Верховною Радою депутати зазначили, що в Раді присутні лобісти, які блокують зокрема питання підвищення штрафів за недотримання вагового контролю на дорогах та спец конфіскацію, і саме ці депутати повинні відповісти, чому вони не бажають щоб громади отримували додаткові фінансові надходження, адже завдяки спец конфіскації кошти підуть до соціальної та оборонної сфери, а зі штрафі із ГВК також і на  ремонт доріг.

Тарас Кремінь зазначив, щодо реформи освіти: «Що стосується безпосередньо Очаківського району. Це єдиний район Миколаївської області де немає закладів профтехосвіти, але потреба у виробничих спеціальностях в робітничих кадрах є однією з найгостріших. Мені приємно, що два тижні тому на засіданні КМУ було визначено пріоритетні 19 спеціальностей підготовку яких буде здійснювати за кошти з державного бюджету, в тому числі там з’явилися такі пріоритетні для півдня України та Очаківського району зокрема, така спеціальність як виноградарство. Здавалося б галузь екзотична, як для півдня України, здавалося б вже не залишилося тих великих підприємств з тими величезними площами, що були раніше,  але це додатковий стимул для галузі».

Тарас Кремінь повідомив, разом з тим був проголосований  Закон України «Про підтримку  виноградарства і виноробства України», завдяки якому відбудуться зміни, які підуть на користь. Що стосується реформування в галузі охорони здоров’я, то народний депутат впевнений, що з наступного року первинна ланка буде передана на місця, це говорить про те, що не скільки пацієнти будуть бігати за лікарями, а скільки пацієнти, від тепер, будуть надавати перевагу якісним послугам. І саме вони, тепер, будуть їх замовниками.

«На території ОТГ може бути один ФАП або десять, що будуть знаходитись у рівних конкурентних умовах. Що стосується доріг: на балансі Автодору зараз знаходиться 150 тис. км. доріг, планується передати на місця переважна більшість, тобто приблизно 90 тис.км.  доріг з яких відповідно до Законів України буде передано 35% від коштів за рахунок ввезених або вироблених на території України нафтопродуктів, або за рахунок мита для ввезених автомобілів. Це означає, що дорожній фонд запрацює з 2018 року він буде наповнюватись поступово з 2018 по 2020 рік і відповідно будуть поступово передаватися дороги місця із фінансуванням на їх ремонт. Тепер не треба буде стояти в чергах до глав адміністрацій, мажоритарного депутата, тепер кожна об’єднана територіальна громада буде відповідати і за дотримання вагового контролю на своїх транспортних магістралях», ‒ пояснив депутат «Народного фронту».

Наприкінці зустрічі народні депутати побажали представникам громади натхнення та сил у реалізації стратегічного плану розвитку Куцурубської територіальної громади, як показової  та як прикладу для новостворених громад на території всієї України.

4

1

Нагадаємо, що в грудні на території Миколаївської області пройдуть перші вибори до 19 ОТГ, зокрема  на території Очаківського району в Чорноморської ОТГ відбудуться 11 грудня 2016 року, а до Куцурубської – 18 грудня 2016.