Визнання легітимності Держдуми РФ – це визнання легітимності окупації Криму

Визнання легітимності Держдуми РФ – це визнання легітимності окупації Криму

В контексті відновлення переговорів про вибори на окупованих територіях та спробі протягнути Мінськ-3 народний депутат України фракції «Народного фронту» Вадим Підберезняк виступив з критикою цієї політики. Він заявив, що світ може досі не усвідомлювати загрозу, яку несе повзуча російська агресія, а спроби легалізації цієї агресії на вже окупованих територіях через вибори – пряме порушення всіх міжнародних договорів.

Вадим Підберезняк відмітив, що завдяки мужності та самопожертвуванню бійців АТО вдалося зупинити пряму російську військову агресію. Разом з тим, кремлівська влада не відмовилася від спроб взяти під контроль Україну, тому намагається розхитувати її з середини та планує інтегрувати до неї ДНР та ЛНР, першим кроком до чого – стануть вибори на підконтрольній російським бойовикам території. Увесь цей сценарій продовження війни бачиться у виборах в окупованому росіянами Криму.

«І це – тільки початок легітимізації окупації Криму, ‒ сказав Вадим Підберезняк, ‒ В свій час Гітлера теж можна було б зупинити, якби світові лідери не загравали з ним. Світ має визнати загрозу не тільки Україні і й собі. Порушення Росією міжнародних договорів, проведення нею виборів на окупованих українських територіях – це продовження агресії, яку ми маємо зупинити всім світом».

Вадим Підберезняк підкреслив, що саме через таку принципову позицію щодо незалежності України один з керівників «Народного фронту» Арсеній Яценюк виступив з ініціативою не визнавати Держдуму Росії, оскільки кремлівським режимом були проведені вибори до неї в окупованому українському Криму. Відповідна постанова щодо невизнання виборів була зареєстрована та підтримана голосуванням представників різних фракцій.

«Тим самим, ми даємо світу сигнал не йти на нову Мюнхенську змову, а ініціатива Арсенія Яценюка – це послідовне відстоювання незалежності України та європейського напрямку розвитку», – підкреслив Вадим Підберезняк.

Також, Вадим Підберезняк додав, що голосування по питанню невизнання Держдуми РФ та виборів до неї показало – хто у Верховній Раді насправді виступає на захист України, а хто  ‒ ні.