Тарас Кремінь: У першому читанні ми підтримали закон «Про освіту»

Тарас Кремінь: У першому читанні ми підтримали закон «Про освіту»

6 жовтня народний депутат України, член фракції «Народного фронту» та голова підкомітету з освіти Тарас Кремінь в рамках міжфракційного об’єднання «Депутатський контроль» провів брифінг у Верховній Раді. Він розповів про прийняття у першому читанні закону «Про освіту» та позбавив випускників українських вишів необхідності відпрацьовувати за розподілом.

«Я хотів би привітати всю Україну, всіх освітян із тим, що сьогодні  ми у першому читанні підтримали законопроект 3491 де 277 народних депутатів підтримали закон «Про освіту», який розроблявся впродовж трьох років і він, фактично, готовий стати здоровою сучасною проєвропейською альтернативою застарілому, фактично, пострадянському закону «Про загальну середню освіту», разом з яким ми зможемо зробити сьомемильні кроки назустріч викликам сучасності», – розповів Тарас Кремінь.

Тарас Кремінь поділяє застереження, які були висловленні представниками різних фракцій та груп стосовно фінансового забезпечення цього документу. Разом з тим, голова підкомітету з освіти підкреслив, що без прийняття цього рамкового неможна робити наступні етапні кроки, які пов’язані із прийняттям закону «Про професійну освіту», про національну рамку кваліфікації.

«Дякуючи міністру освіти та науки Лілії Гриневич, а, також, нашому комітету ми змогли, все таки, домогтися збільшення фінансування освіти і науки у проекті бюджету на наступний рік. По-друге, ми змогли змінити разом із міністерством тарифні ставки для педагогічних працівників загальноосвітніх закладів», ‒ підкреслив народний депутат та додав, ‒ Разом із збільшенням освітньої субвенції ми спостерігаємо за поліпшенням матеріально-технічної бази в навчальних закладах». Він відмітив, що в об’єднаних територіальних громадах з’явилися кошти і вони можуть бути спрямовані на нові підручники, шкільні автобуси, ремонти і таке інше.

Також, Тарас Кремінь сказав, що перед міжфракційним об’єднанням «Депутатський контроль» стоїть завдання зробити прозорим процес підготовки законопроекту до другого читання та голосування у цілому. Провал цього законопроекту, на його думку, може поставити хрест на всій реформі освіти.

«Тому я закликаю всіх наших колег по парламенту ‒ бути максимально ефективними у націй праці. По-друге, закликаю наших професіоналів і спеціалістів, громадянське суспільство, освітянське середовище, батьківські колективи – до обговорення законопроекту до другого читання. Не забувати про те, що ми готові вдосконалювати систему формальної і неформальної освіти. Ми готові зробити акценти на системі безперервного навчання протягом життя, на інклюзивній освіті, на спортивній, мистецькій, на військовій освіті, яка потребує так само реформи», ‒ наголосив голова підкомітету з освіти.

Також Тарас Кремінь повідомив, що сьогодні було проголосовано законопроект 3312, яким позбавили випускників вищих навчальних закладів «кабали» ‒ відпрацьовувати за розподілом. Депутат «Народного фронту» вважає, що із збільшенням місцевих бюджетів у органів місцевого самоврядування є відповідна кількість коштів для запрошення та заохочення молодих спеціалістів.

На завершення брифінгу Тарас Кремінь нагадав, що у 2017 році необхідно передбачити кошти на програму «Власний дім» і на сприяння державного фонду молодіжного будівництва, який у співпраці з органами місцевого самоврядування допоможе побудувати житлові площі для молодих вчителів, лікарів, поліцейських, учасників АТО, а також, для родин загиблих учасників бойових дій.