Термінові зміни до «Закону Савченко» ‒ одне з першочергових завдань парламенту: Вадим Підберезняк

Термінові зміни до «Закону Савченко» ‒ одне з першочергових завдань парламенту: Вадим Підберезняк

Народний депутат України Вадим Підберезняк закликав парламентарів підтримати зміни до «закону Савченко», які були висунуті Кабінетом міністрів та Арсеном Аваковим, за для того, щоб не допустити ескалації злочинності в Україні.

Депутат «Народного фронту» Вадим Підберезняк в стінах парламенту зробив відповідну заяву. Він сказав:

«У свій час став необхідним та був прийнятий закон за для підтримки Надії Савченко, який отримав популярну назву – «Закон Савченко». Однак, на сьогодні ми отримали негативний результат, у зв’язку з тим, що за цим законом випустити на свободу багато злочинців, в тому числі, засудженим за тяжкими та особливо тяжкими злочинами. Це призвело для значного спалаху злочинності в країні. Тому, подібні помилки треба негайно виправити, щоб не чекати подальшої ескалації злочинності у країні».

Далі Вадим Підберезняк наводить статистичні данні та коментар до них міністра внутрішніх справ Арсена Авакова:

«Кабмин внес в паламент изменения к “закону Савченко”. Убийцы, насильники и другие преступники, осужденные по тяжким статьям криминального кодекса – не должны иметь никакого снисхождения». Судите сами:

«Закон Савченко»

Відповідно до закону України від 26.11.2015 №838-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього в’язання у строк покарання»:

35,4 тис. осіб – підлягають звільненню;

8,5 тис. засуджених – звільнено;

Із зазначеної кількості 906 осіб, або 11% – викрито у вчинені злочинів. З них – 27 умисних вбивств; 21 – тяжкого тілесного ушкодження; 12 ‒ зґвалтувань; 670 ‒ крадіжок; 172 – грабежів; 68 – розбоїв; 43 – шахрайства; 23 – хуліганства.

zakon-savchenko-statistika-zlochiniv

Спираючись на ці офіційні данні та розуміючи можливість подальшого стрімкого зростання злочинності в Україні через звільнення відповідних засуджених разом за «Законом Савченко», також, розуміючи те, що нова правоохоронна система ще тільки формується, а стара с цією навалою злочинів не впорається, Вадим Підберезняк офіційно звернувся до своїх колег по парламенту:

«Усі ці люди, що здійснили тяжкі злочини, фактично, не виправляються. У зв’язку з цим, народ України не повинен страждати, а вимагає від парламенту негайних змін до «Закону Савченко». Тому, я підтримую ініціативу Арсена Авакова та Кабінету міністрів внести відповідні зміни у цей закон та закликаю парламентарів підтримати ці нагальні зміни».