За основу освітньої реформи ми взяли найуспішнішій досвід Скандинавських країн та Балтії – Тарас Кремінь

За основу освітньої реформи ми взяли найуспішнішій досвід Скандинавських країн та Балтії – Тарас Кремінь

У програмі «Крапки над «і» з її ведучим Федором Бондарем в ефірі Миколаївської ОДТРК народний депутат України, голова підкомітету з освіти Тарас Кремінь розповів про реформу освіти. Він пояснив, що в основу реформи покладено передовий європейський досвід, зокрема Скандинавії, Польщі, та країн Балтії. За реформою передбачається збільшення взаємодії вчитель-учень-батьки, а також суттєве збільшення заробітних плат працівникам освіти.

Тарас Кремінь висловив свою віру у те, що найближчим тижнем у сесійній залі буде розглянуто законопроект «Про освіту», який був спільно підготовлений членами комітету та міністерством освіти.

«Проект передбачає радикальні зміни: з’являються нові статті, нові положення які змінять формат, власно, самої школи, навчально виховного процесу, на вершині кого буде здібний, професійний, комунікативний, самодостатній учень як учасник освітнього процесу», ‒ пояснив Тарас Кремінь.

Разом із тим, за участі кваліфікаційних комісій та покращення умов праці і збільшення заробітних плат ‒ будуть виставлятися значно більші вимоги до педагогічних працівників. Так само збільшується відповідальність та участь у навчально-виховному процесі батьків. Згідно нової концепції розвитку школи, яка нещодавно була презентована міністром освіти Лілією Гриневич, у навчально-виховному процесі необхідна участь вчителів, батьків та учнів.

«Тому, я запрошую до співпраці колег ‒ освітян, громадське середовище, політиків, депутатів міської, обласної, районних рад до обговорення цієї концепції. Ми готові провести виїзді засідання у будь-якому районі, у будь-якому місті обласного підпорядкування. Це все робиться тільки для того, щоб створити необхідні умови для нашої молоді», ‒ підкреслив Тарас Кремінь.

Народний депутат визнав, що в України дуже багато ризиків, пов’язаних з відтоком інтелектуальних ресурсів за кордон. Паралельно відбувається втрата поваги до професії вчителя.

Голова освітнього підкомітету Верховної Ради повідомив і про позитивні зрушення в освітній галузі. Зокрема, на нещодавньому засіданні за участі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра освіти Лілії Гриневич, членів профільного комітету з питань освіти та президії національної Академії наук було прийнято рішення про збільшення освітньої галузі на наступний рік.

«Ми її виводимо із галузі соціальної в галузь освітню. І це дуже принципово і важливо. Та разом із збільшенням фінансування галузі: порядок – на 8 мільярдів, і загальний обсяг фінансування освіти на 2017 рік буде коливатися в районі 89 мільярдів гривень. Разом із тим, закладені кошти на збільшення на 33% відсотків заробітних плат педагогічним працівникам», ‒ сказав Тарас Кремінь вбачаючи в цьому добрий зачин для підвищення соціального статусу освітянина.

Також, передбачається збільшення рівня стипендій. При цьому, вони поділятимуться на академічні і соціальні. Академічні стипендії будуть підвищенні у декілька разів для рідкісних спеціальностей. В цьому, Тарас Кремінь вбачає можливість підвищення свого рівня таким вишам Миколаєва як Морській технічний університет, Аграрний, Чорноморський університети та імені Сухомлинського. На думку народного депутата – потрібно збільшити держзамовлення на наступний рік на спеціалістів у тих галузях, які потребує Миколаївщина.

4

«Власне, на часі обговорення цих реформ. Я всіх закликаю до цього. Прошу не боятися окремих міфів стосовно, там, червоних ручок, олівців, або чогось іншого. Насправді, це все речі, які не мають жодного відношення до реформ. Насправді, за основу є передовий світовий досвід і є команда людей, які впроваджують цей досвід», ‒ наголосив Тарас Кремінь.

Він пояснив, що за основу освітньої реформи взятий найуспішніший досвід країн Скандинавії, Балтії та Польщі, в тому числі більш ніж трьох річне напрацювання галузевих академій, в тому числі і Академії педагогічних наук.

«Скандинавський досвід є одним з найуспішніших. Соціалізація дітей починається, ледь, не з 2 років. Є трирівнева система середньої освіти. Є вища освіта, є працевлаштування, є нова модель фінансування освіти. До речі, за два тижні ми будемо проводити парламентські слухання стосовно нової моделі фінансування, за якої, в тому числі, можливо повністю імплементувати закон «Про вищу освіту» шляхом автономності вищих навчальних закладів, можливості заробляння таких коштів тощо», ‒ сказав Тарас Кремінь та звернувся до своїх колег-депутатів із закликом спільно працювати на результат – добробут нашого рідного краю.

На завершення депутат «Народного фронту» привітав освітян з професійним святом. Побажав здоров’я, миру і достатку. Також, він закликав органи місцевого самоврядування збільшити фінансування своїх шкіл та подбати про наших дітей.