Тарас Кремінь: Ми спостерігаємо системні речі по дестабілізації в органах місцевого самоврядування

Тарас Кремінь: Ми спостерігаємо системні речі по дестабілізації в органах місцевого самоврядування

Тарас Кремінь в ефірі Миколаївської ОДТРК в програмі «Крапки над «і» у розмові з ведучим програми Федором Бондарем прокоментував ситуацію в Миколаївській обласній раді. Він вбачає за неефективністю та скандальністю дій органів місцевого самоврядування свідомі спроби дестабілізувати ситуацію в області та в країні.

«Ми маємо, сьогодні, на території України системні речі по дестабілізації ситуації в органах місцевого само-врядування», ‒ пояснив Тарас Кремінь.

Він повідомив, що окремі депутати заявляють, що децентралізація нічого не варта і, на превеликий жаль, є такі люди, які поділяють цю хибну думку в Миколаївській області. Подібні процеси, також, спостерігаються у Херсонській обласній раді, у Вознесенській міській раді, важко досягати консенсусу у Миколаївській міській раді.

«Те, що в відбувається у Миколаївській обласні раді відбувається протягом тижня – викликає запитання не тільки у мене, але і у багатьох тих людей, хто прекрасно розуміє, що нам, сьогодні, потрібні конструктивні рішення. Нам треба оптимізація органів місцевого самоврядування, максимальна консолідація, особливо, в нинішніх умовах, коли йде обговорення проекту бюджету на 2017 рік», ‒ висловив своє занепокоєння народний депутат.

Тарас Кремінь наголосив, що це потрібно, аби Миколаївщина могла своєчасно подати свої пропозиції до державного бюджету. Окрім того, добігають кінця обласні програми з фінансування соціальних програм: освітніх, медичних, інфраструктурних та ін.

«Крім всього іншого, я розумію, що «осіннє загострення» в окремих депутатів у нас, якраз, свідчить про те, що хочеться комусь покерувати», ‒ саркастично висловився Тарас Кремінь на адресу місцевих політиків, що розхитують ситуацію.

Далі, депутат «Народного фронту» навів приклад керівника Луганської цивільно-військової адміністрації пана Юрія Гарбуза, який оголосив на території Луганщини – «політичну дієту». З метою стабілізації ситуації в регіоні він попросив керівників політичних організацій області уникати гострих політичних заяв та протистоянь на рівні місцевих дебатів і сесій.

«Ми спостерігаємо, що комусь хочеться протистояння. Комусь хочеться виводити людей на вулиці. Комусь хочеться перекривати дороги. Але насправді, ми повинні думати про те, в який спосіб розв’язати першочергові завдання. Як підготуватися до опалювального сезону. Як встигнути використати кошти, які є у місцевих бюджетів на депозитах. В який шлях побудувати початок наступного року, як зігріти школу, в решті-решт, і як допомогти нашим батькам уникнути хвороб», ‒ наголосив народний депутат.

У системній дестабілізації діяльності органів місцевого самоврядування, на думку пана Кременя, не обійшлося і без закордонного впливу.

2

Повертаючись до діяльності Миколаївської обласної ради Тарас Кремінь нагадав, що вона має діяти за встановленим регламентом. Він спостерігає, як депутати погано працюють в комісіях, затягують рішення, використовуючи різні можливості, замість конструктивних можливостей, які дає їм децентралізація.

За для зміни ситуації в місцевій владі Тарас Кремінь пропонує: «Треба зробити висновки з цього. Оголосити на території Миколаївщини «політичну дієту» і спробувати заспокоїтись. Ми повинні перегорнути сторінку і почати нормальну плідну роботу».

Тарас Кремінь підкреслив, що в цьому не буде жодного натяку на цензуру, але це дасть можливість позбавитися популізму, який є величезною хворобою всього політикуму. На його думку, що подолати цю радянскість у нашому суспільстві, треба, щоб від влади відійшли старі політики, які діють за допомогою популізму, та на перший план вийшли молоді спеціалісти, учасники АТО, люди з європейською освітою – всі, хто має велике бажання змінити свою країну.

Депутат фракції «Народного фронту» висловив свою впевненість, що це можливо. І він це робить разом зі своїми колегами, що проголосували за звільнення суддів та розпочали судову реформу. Робить зі своїми колегами, що їздять на виїзді засідання по освіті та підтримують ініціативи освітян. Зокрема, сам Тарас Кремінь підготував пропозицію для міністра фінансів про збільшення державної освітньої та медичної субвенції для Миколаївщини на наступний рік.

«Нам всім не вистачає консенсусу, плідної дискусії заради спільного результату, ‒ завершив  Тарас Кремінь та жартома додав, ‒ А побитися – ми завжди встигнемо».