У трикутнику «вчитель ‒ батьки ‒ діти» повинна з’явитися ще одна вертикаль ‒ це відповідальна місцева влада

У трикутнику «вчитель ‒ батьки ‒ діти» повинна з’явитися ще одна вертикаль  ‒ це відповідальна місцева влада

При обговоренні освітньої реформи на круглому столі «Шкільна освіта по-новому. Перші враження», який проводив Інститут Горшеніна, народний депутат України та голова підкомітету з освіти та науки у Верховній Раді Тарас Кремінь підкреслив ключову роль вчителів як у школі, так і у суспільстві. Також, він виступив з жорсткою критикою в адресу органів місцевого самоврядування, які у більшості, не використовують виділені кошти на освіту.

Аналізуючи ситуацію з кадрами в освіті, Тарас Кремінь сказав: «Мені, абсолютно болить та ситуація, яка відбувається цього року. Ми напередодні цієї прес-конференції поспілкувалися з нашими колегами, що цього року є своєрідний кадровий голод, коли від 20 до 40%, якщо ми говоримо про сільську місцевість, де нестача вчителів. Коли ми говоримо про малокомплектні школи ‒ насправді вони є, особливо у важкодоступній місцевості».

Тарас Кремінь звернув увагу учасників круглого столу, що треба у цій реформі приділяти вулику увагу і самим вчителям, що треба більше приділяти уваги їх соціальному рівню та, не менш, професійній підготовці, оскільки за кадровим голодом ще стоїть проблема падіння якості вчителів.

«Я переконаний в тому, що школа тримається на вчителі і це – відома істина. Мені, як випускнику педуніверситету, це зрозуміло. Тому, тому я вірю, що будуть змінені умови оплати праці і дискусія стосовно зміни тарифної сітки, стосовно 30% збільшення заробітної плати педагогічних працівників – вони стають тим мінімальним мотивуючим фактором, який дозволить, принаймні, молодим вчителям, які після розподілу будуть здобувати перше робоче місце, все таки приходити до закладів освіти», ‒ сказав голова підкомітету з освіти та науки.

Також, Тарас Кремінь піддав жорсткої критики недбальство, а, паде куди, саботаж місцевих органів влади, яким в умовах фінансові децентралізації належать не тільки ресурси, а й відповідальність за їх використання. Зокрема, на освіту. На його думку у трикутнику «вчитель ‒ батьки ‒ діти» повинна з’явитися ще одна вертикаль  ‒ це відповідальна місцева влада, оскільки місцеві бюджети дозволяють робити перерозподіл на заклади освіти.

«Підкреслюю ще раз, що четверта складова забезпечення оптимальної існування закладів освіти, і системи освіти як такої – це органи місцевого самоврядування. Яким два роки тому передали повноваження формувати власні бюджети. Бюджети збільшилися цього року на третину, які дозволяють маневрувати. Але повторюся – сьогодні на депозитах органів місцевого самоврядування більше 10 мільярдів гривень, які очевидно, не будуть використані у повному обсязі. І тому відсутність повного забезпечення підручниками, ремонт комунальних доріг, ремонт шкіл і багатьох інших речей – це повна відповідальність таких чиновників», ‒ наголошує депутат «Народного фронту».

На завершення Тарас Кремінь додав, що на його переконання, що на вчителях тримається не тільки школа, тримається вся Україна.

Повне відео круглого столу: