Олігархи не повинні контролювати партії і впливати на народних депутатів

Олігархи не повинні контролювати партії і впливати на народних депутатів

Вадим Підберезняк ‒ народний депутат України, представник фракції «Народного фронту» в ефірі телеканалу «Еспресо» розповів, як він бачить боротьбу зі злочинцями в Україні, зокрема, питання зняття недоторканості з депутата Миколи Скорика. Також Вадим Підберезняк висловив своє ставлення до закону про фінансування партій, які знаходяться у парламенті, та необхідність прозорої приватизації Одеського припортового зводу.

Вадим Підберезняк відмітив, що Миколу Скорика треба притягнути до відповідальності, як і всіх, хто причетний до злочинів проти Майдану, як і всіх злочинців. Разом з тим не потрібно правоохоронним органам заздалегідь розголошувати свої наміри, щоб злочинці не могли втікати.

«Не потрійно анонсувати публічно, кого ми плануємо заарештувати, посадити чи ще щось. Зробіть справу і покажіть результат. Після цього, тільки ми можемо заявляти про реальну боротьбу з корупцією, про реальне посадження тих людей, які в той чи інший час ставили Україну на коліна. І якщо це так, то я хотів би, щоб ці всі докази, які є ‒ щоб були надані», ‒ сказав Вадим Підберезняк.

На думку Вадима Підберезняка самим  депутатам варто наслідувати приклад Миколи Мартиненка, на якого свого часу посипалися звинувачення.  Він сам зняв з себе депутатську недоторканість та сам, після цього, доводить свою правоту не прикриваючись депутатським мандатом.

Також Вадим Підберезняк прокоментував прийняття закону, за яким відтепер партії, що увійшли до Верховної Ради отримують пропорційне фінансування на свою діяльність від держави.

v-pidbereznyak5«Так, це є європейською нормою, для того, щоб фінансувати партії з більшою прозорістю, з більшим контролем з боку держави і, саме головне, щоб викреслити з фінансування партій олігархів і впливу цих олігархів на народних депутатів, на діяльність партії і так далі, ‒ сказав Вадим Підберезняк та зауважив, ‒ Але, є моя особиста думка, яка може бути трохи іншою від думки моїх колег, що, на сьогоднішній день, не на часі витрачати такі кошти на діяльність партій. Це моя особиста думка».

Вадим Підберезняк пояснив, що саме зараз є більш актуальні потреби, куди потрібно витрачати кошти. Разом з тим, з точки зору побудови в Україні демократичного європейського суспільства, з точки зору перспективи та стратегії розвитку нашої держави державне фінансування партій, що були обрані до парламенту, запорука прозорості їхньої діяльності ті унеможливлення впливу олігархів на депутатів.

Далі депутат «Народного фронту» пояснив, що закони, подібні до того, що стосується державного фінансування парламентських партій, продиктовані  вимогами нашого європейського вибору та наших європейських партнерів.

«Тому ми вводимо наше законодавство у відповідність до законодавства Євросоюзу для того, щоби провести необхідний пакет реформ. Тому, ті закони, які були прийняті сьогодні ‒ необхідні закони, для того, щоб ми врегулювали ті незручності, які існували до цього часу».

На питання про зупинку Одеського припортового заводу і спекуляції на тему зниження ціни приватизації Вадим Підберезняк сказав:

v-pidbereznyak6«Давайте, ми згадаємо нещодавні події у Солом’янському суді у Києві, коли були затримані і на той час заарештовано декого з керівників «Нафтогазу», декого з керівників Одеського припортового, а після того вже пішло падіння ціни на Одеський припортовий і так далі. Я хочу наголосити, що нам потрібно, сьогодні, казати, один іншому правду. Правду, навіть, про те, яка повинна бути ціна. Чи ця ціна відповідає ринковій ціні Одеського припортового заводу, і чи дає він нам прибуток якийсь, чи держава працює на це. Оці моменти потрібно правдиво і відкрито сказати людям як воно є. Тому, що це ‒ наші кошти!»

Вадим Підберезняк вітає намагання генпрокурора перевірити ситуацію навколо ОПЗ, оскільки вбачає подібні маніпуляції вдаром по українські економіці.

Також, депутат фракції «Народного фронту» додав, що не варто довго чекати з приватизацією, оскільки держава втрачає величезні кошти від махінацій навколо заводу та, власне, сама держава не є дуже ефективним власником. Він навів приклад повторної приватизації «Кріворіжсталі» за прем’єрство Юлії Тимошенко, яка також не зволікала з цим.

«Але ми повинні підходити зважено до будь-якого продажу. Зважено. Не продавати за копійки, ‒ сказав Вадим Підберезняк та додав, ‒ Або ми зберігаємо, чи, може, розбазаримо за цей час. Або ми продамо, але будемо знати ‒ куди мі ці кошти пустимо».

«Ми всі, і громадяни, і чиновники, і народні депутати ‒ повинні зрозуміти одну просту річ: ми свої землі, свої домівки не перевеземо до Європи. Тому ми повинні самі построїти Європу тут. Тоді, будь-яка країна, і Америка, і Європа – захочить нас бачити і сусідом, і другом, і партнером», – сказав на завершення Вадим Підберезняк.

Більш докладно ‒ за цим відео: